Штайнмаєр під час виступу в Росії говорив словами Путіна і поправ позицію Європи - Bild

Німецькі журналісти назвали промову міністра закордонних справ насмішкою над позицією вільної Європи.

Заяви глави МЗС Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра про збройну агресію РФ та анексію Криму Росією - "насмішка над позицією вільної Європи".

Про це йдеться у матеріалі німецької газети Bild, яка розкритикувала виступ міністра закордонних справ Німеччини у російському Єкатеринбурзі, пише Deutsche Welle.

Як відомо, у своєму виступі Штайнмаєр зазначив: "Російські сигнали не завжди легко "прорахувати". Візьмемо хоча би Крим. Спочатку йшлося про сили самооборони, потім з'явилися так звані "зелені чоловічки", а потім мова йшла про "спецслужби". Що з цього ми маємо зрозуміти? Коли ми маємо почати хвилюватися?".

На думку видання, навряд чи можна настільки неправдоподібно з історичної точки зору представити процес анексії Криму, яка суперечила усім нормам міжнародного права.

ВідеоЗахід не вірить, що так звана "диверсія у Криму" справа рук українців

"Практично одразу ні в кого не виникло сумнівів, що йшлося про збройний, масштабний напад на суверенну державу. Те, що німецький міністр запитує російську публіку, чи потрібно хвилюватися, коли Росія надсилає танки на територію незалежної держави, звучить, як насмішка над єдиною позицією вільної Європи - вона полягає у тому, що кордони нашого континенту більше ніколи не повинні змінюватися із застосуванням сили", - пише Bild.

Говорячи про розпад Радянського Союзу, Штайнмаєр вказав на те, що багато росіян вбачають у цьому "катастрофу". "Озираючись назад, значна кількість росіян сприймають розпад СРСР не як звільнення, а як катастрофу" - зазначив німецький міністр.

"Значна кількість" означає передусім президента Путіна. "Катастрофа" - це його пряма цитата. Саме це і є пропагандистська історія, які Путін знову і знову розповідає своєму народові, щоб переконати його у правильності своєї агресивної, антизахідної реваншистської політики", - пише Bild.

У цілому газета оцінює промову Штайнмаєра як "нечуване пересмикування історії, яке йде на користь лише Кремлю і дружбі між СДПН і Лівими, які з великою симпатією ставляться до Росії і бачать зло передусім у НАТО".

Нагадаємо, що під час візиту до РФ глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр та глава російського МЗС планували обговорити ситуацію в Криму.

ВідеоПрезидент Європейської Ради висловив свою думку щодо "диверсії у Криму"

10 серпня російська ФСБ поширила заяву про начебто дві спроби українських військових напасти на Крим та влаштувати там теракти, під час яких загинули російський військовий і боєць ФСБ.

Президент Росії Володимир Путін звинуватив владу України в тому, що вона "переходить до терору".

Український Генштаб назвав ці заяви провокацією, а секретар РНБО Олександр Турчинов – істеричними і брехливими.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: