Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Швеція через 70 років визнала померлим дипломата, який врятував тисячі євреїв від нацистів

Руаль Валленберг помер у радянській тюрмі.

У Швеції офіційно визнали померлим дипломата Рауля Валленберга, який врятував тисячі угорських євреїв під час Другої світової війни.

Про це повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Валленберг 71 рік вважався зниклим без вісті, але Податкове агентство Швеції, яке веде облік всіх народжень і смертей, вирішило оголосити його померлим після відповідної заяви довірених осіб дипломата.

Агентство визначило дату смерті Валленберг як 31 липня 1952 року, оскільки у Швеції зниклий без вісті вважається померлим через п'ять років після зникнення.

У липні 1944 року Рауль Валленберг був призначений першим секретарем посольства Швеції у Будапешті. Він видав тисячам євреїв шведські паспорти, що дозволяло їм покинути Угорщину і уникнути смерті в нацистському концтаборі.

Після того, як у 1945 році Угорщину зайняли радянські війська, Валленберг був заарештований. До 1957 року влада СРСР заперечувала, що дипломат перебуває в ув'язненні, але потім заявила, що він помер у в'язниці від серцевого нападу 17 липня 1947 року. Однак кілька свідків розповідали, що бачили Валленберга в радянських тюрмах через кілька років після його ймовірної смерті.

Родичі Рауля Валленберга збираються домагатися від російських спецслужб розкриття інформації про долю дипломата, повідомив адвокат Іван Павлов, який представляє інтереси його сім'ї.

Залиште свій коментар

Вибір редакції