Швеція засудить засновника WikiLeaks

Стокгольмський суд видав ордер на арешт засновника WikiLeaks, якого хочуть допитати у справі про зґвалтування, сексуальні домагання і протиправний примус.

Стокгольмський окружний суд 18 листопада видав ордер на арешт засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, що спеціалізується на поширенні засекреченої інформації.

Ассанжа звинувачують у зґвалтуванні, сексуальних домаганнях і протиправному примусі.

Стокгольмський суд вже схвалив запит прокуратури про взяття засновника WikiLeaks під варту. Між тим, місцезнаходження Ассанжа залишається невідомим.

Відзначимо, що ордер на його арешт шведська прокуратура видала ще в серпні. Втім, вже на наступний день з нього були зняті звинувачення в зґвалтуванні і сексуальних домаганнях.

Через кілька днів прокурори знову оголосили, що вони почали слідство за підозрою Ассанжа в домаганнях до жінки. 30 серпня Ассанжа допитали в Стокгольмі. На початку вересня шведська прокуратура повідомила, що австралієць знову підозрюється в зґвалтуванні. Сам він звинувачення на свою адресу відкидає.

38-річний Асанж став відомим після того, як в липні 2010 року на сайті WikiLeaks були опубліковані 76 тисяч секретних документів американських військових про операції в Афганістані. В основному це були рапорти американських командирів різного рівня про проведення операцій, що описують подробиці бойових дій і містять детальний опис їх наслідків.

Пізніше WikiLeaks опублікував близько 400 тисяч документів, що мають відношення до військової операції США в Іраку. ЗМІ повідомили, що в опублікованих військових доповідях повідомляється, як мінімум, про 15 тисяч раніше не врахованих смертей. Згідно з оприлюдненими даними, за сім років кілька сотень цивільних осіб були вбиті американськими військовими за підозрою в агресивних намірах.

У Пентагоні заявили, що не планують заново розслідувати справи про зловживання іракських сил безпеки, про які йдеться в документах, опублікованих на сайті Wikileaks.

Раніше Джуліан Ассанж звинуватив Пентагон у спробах знищити сайт і розвалити команду, яка над цим працює.

Читайте також:

Пентагон зізнався, скільки США заробили на продажу зброї

WikiLeaks опублікує тисячі секретних документів щодо різних країн

Сайт WikiLeaks дістав компрометуючі матеріали про Росію

Норвезькі ЗМІ отримали доступ до засекречених документів по Афганістану

ВідеоШвеція засудить засновника WikiLeaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: