Швеція звинуватила США в стеженні за своїми громадянами

У Швеції заявили, що люди, пов'язані з посольством США, з 2000р. здійснювали стеження за особами, які перебувають на шведській території.

Спецслужби США здійснювали стеження за людьми на території Швеції, заявила шведський міністр юстиції Беатріс Аск. За її словами, "люди, пов'язані з посольством США в Швеції", з 2000р. здійснювали стеження за особами, які перебувають на шведській території.

Міністр зазначила, що "поки що невідомо, чи були при цьому порушені шведські закони". Аск також висловила невдоволення з приводу того, що Стокгольм не був проінформований Вашингтоном про дії американських спецслужб на території скандинавської держави.

Хто саме був об'єктом стеження американських спецслужб на території Швеції, міністр юстиції не повідомила. Вона зазначила, що дії розвідки США схожі на аналогічні заходи в Норвегії, про які стало відомо нещодавно.

При цьому міністр не виключила, що діяльність американських спецслужб була спрямована на забезпечення безпеки, зокрема - зниження ймовірності проведення терактів на території Сполучених Штатів.

Нагадаємо, на початку тижня повідомлялося, що США здійснювали стеження за громадянами Норвегії на території цієї держави. Американські спецслужби збирали інформацію про повсякденну діяльність ряду норвежців, фіксуючи її за допомогою фотографування. Місцева влада не була поставлені до відома про це. Згодом вся зібрана інформація передавалася в США.

Читайте також:

Норвегія запідозрила США в шпигунстві

Британську зовнішню розвідку викрили в стеженні за США

Британська розвідка використовувала сперму для секретних повідомлень

У Москві спіймали румунського шпигуна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: