Швецію заполонили російські шпигуни, які виманюють дані особистими погрозами

Кілька росіян в одному з барів погрозами намагалися отримати інформацію від офіцера НАТО.

Військових Швеції закликали бути уважними у зв'язку зі спробами шпигунства.

Таку заяву зробило військове керівництво Північної Швеції, повідомляє The Local.

"Щотижня я отримую доповіді про більш або менш серйозну шпигунську активність", - розповів глава північного військового округу Мікаель Фриселль в інтерв'ю шведського телебачення STV.

Посилаючись на анонімні джерела, телеканал також повідомив про інцидент, як нібито кілька росіян в одному з барів погрозами намагалися отримати інформацію від офіцера НАТО. Це сталося тоді, коли на півночі у Лулео, проходили навчання альянсу. Повідомляється, що невідомі показали офіцерові фотографію його сім'ї і вимагали розкрити деталі навчань.

Минулого тижня керівництво збройних сил заявило, що в серпні на військових навчаннях на півдні Швеції були присутні, в тому числі, закордонні агенти, які збирали інформацію.

Раніше військові південного округу організували спеціальну телефонну лінію, зателефонувавши за якою можна повідомити про підозрілу поведінку людей та інше.

"Кожен повинен усвідомлювати, що це те, як це є, що це дійсно відбувається в Швеції, і ми повинні почати сприймати це серйозно", - повідомив Фриселль.

У керівництві ВС відзначили, що в останні роки відзначається зростання кількості подібних випадків.

Варто відзначити, що Швеція неодноразово заявляла, що одна з головних загроз їх безпеці - це зростання розвіддіяльності російських агентів.

Раніше видання заявляло про нібито зростаючу загрозу з боку Росії. Згідно з інформацією, шведські військові отримали розвіддані, після чого було прийнято рішення про розміщення контингенту на острові Готланд у Балтійському морі.

Прем'єр-міністр країни Стефан Левен спростував припущення про те, що мілітаризація Готланда якось пов'язана з небезпекою з боку Росії.

"Я говорив це раніше, і нічого не змінилося: прямої військової загрози Швеції немає", - заявив шведський прем'єр.

Залиште свій коментар

Наступна публікація