Шведські газети передрукували карикатури на пророка Мухаммеда

Шведські ЗМІ висловили підтримку автору однієї з карикатур на пророка Мухаммеда - напередодні було розкрито замах на його вбивство.

Декілька шведських газет в середу, 10 березня, передрукували скандальні карикатури на пророка Мухаммеда трирічної давності, на яких пророк був зображений з тулубом собаки.

Таким чином видавці виразили підтримку їхньому авторові, шведському художникові Ларсу Вілксу, план вбивства якого був розкритий напередодні в Ірландії.

Малюнки Вілкса опублікували одна з двох найбільших газет країни Dagens Nyheter, таблоїд Expressen і регіональне видання Sydsvenskan. При цьому остання надрукувала карикатури як ілюстрацію до основного матеріалу, тоді як представники Expressen заявили, що опублікували малюнки за їхню власну новинну цінність. Впливова Dagens Nyheter в редакційній статті написала, що "погрози відносно нього (Ларса Вілкса) - це, в довгостроковій перспективі, погрози всім шведам".

Карикатури також були показані в ніч на 10 березня в ефірі культурної передачі телеканалу SVT.

9 березня поліція Ірландії повідомила про арешт сімох мусульман, яких підозрюють в підготовці вбивства Ларса Вілкса. Пізніше стало відомо, що влада США висунула громадянці цієї країни Колін Лароуз, заарештованої в жовтні 2009 року, низку звинувачень - зокрема у змові з метою вбивства громадянина іноземної держави.

Повідомлялося, що Лароуз, також відома як "Джихад Джейн", літала до Європи, де нібито мала вбити якогось громадянина Швеції. Тим часом зв'язок цих двох подій поки що офіційно не підтверджений.

Після цього Вілкс був узятий під охорону шведськими спецслужбами. Прем'єр-міністр країни Фредрік Райнфельд закликав представників 22 мусульманських країн зібратися за круглим столом, щоб обговорити ситуацію зі спірними карикатурами.

Іслам забороняє будь-які, зокрема "позитивні" зображення пророка Мухаммеда. Частина журналістів в Швеції, Данія і деяких інших країнах відстоюють право на подібні публікації, стверджуючи, що вони є проявом свободи преси.

Карикатури Вілкса були вперше опубліковані в невеликій шведській газеті Nerike Allehanden в серпні 2007 року. Публікація викликала протести мусульман по всьому світу.

Після цього пов'язана з "Аль-Каїдою" організація моджахедів призначила винагороду у 100 тисяч доларів за вбивство шведського художника, а також в 50 тисяч доларів - за вбивство головного редактора Nerike Allehanden Ульфа Йоханссона.

Читайте також:

Данська газета уклала угоду з нащадками пророка Мухаммеда

Британського художника оштрафували за зображення турецького прем'єра в образі собаки

В Данії мусульманок зобов'язали знімати паранджу в транспорті

У Росії на пророка Мухаммеда намалювали карикатуру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: