Шведського дипломата викрили в шпигунстві на користь Росії

В ході розслідування було встановлено, що дипломат передавав дані політичного характеру.

Шведський дипломат, ім'я якого не називається, протягом кількох років надавав Росії секретну інформацію. Про це колишній російський розвідник на ім'я Сергій Третьяков розповів у бесіді зі шведським виданням Expressen.

За його словами, дипломат був завербований в 1990-х роках у Нью-Йорку, де він працював у представництві Швеції в ООН. Як заявив Третьяков, швед на прізвисько Сильвестр передавав російській стороні секретні дані, що зберігалися в інформаційній базі Євросоюзу.

У документах, зокрема, йшла мова про наміри країн - колишніх членів СРСР приєднатися до ЄС і вступити в НАТО. Також шпигун зі Швеції забезпечував російську розвідку відомостями про події в Болгарії, Румунії, Косово, Хорватії, Боснії, Македонії, Албанії, Сербії і Чорногорії. "Він був дуже цінним агентом. Він забезпечував нам доступ до найактуальнішої інформації", - пояснив Третьяков.

У Швеції інформацію про викриття дипломата на прізвисько Сильвестр підтвердили, проте зазначили, що прокуратура не може кваліфікувати його дії як шпигунство на користь іноземної держави. Прокурор Томас Ліндстранд, що займався справою про шпигунство на користь Росії в 2002 році, пояснив, що дані, які передавав Сильвестр, не являли собою державну таємницю Швеції.

"Необхідно було довести, що дії дипломата загрожували національній безпеці країни, проте в ході розслідування було встановлено, що він передавав дані політичного характеру. Коли мова йде про політику, важко висунути людині обвинувачення у шпигунстві", - заявив Ліндстранд. Справа Сильвестра була закрито через три місяці після початку розслідування.

В даний час Сильвестр працює в міністерстві закордонних справ Швеції. Російська сторона поки ніяк не відреагувала на публікацію в Expressen.

Читайте також:

У Британії померла "королева шпигунів"

У польських спецслужбах знайшли білоруського шпигуна

В Азербайджані до 12 років в'язниці засудили російського шпигуна

Польща звинуватила Росію в шпигунстві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: