Швейцарія виплатить сину Каддафі компенсацію за арешт

Приводом для виплати стала публікація в газеті Tribune de Geneve фотографій Каддафі, зроблених після арешту швейцарською поліцією.

Влада кантону Женева погодилися виплатити компенсацію синові лідера Лівійської Джамагирії Муаммара Каддафі Ганнібалу. Приводом стала публікація в газеті Tribune de Geneve його фотографій, зроблених після арешту швейцарською поліцією, повідомляє DPA. Представники влади заявили, що шкодують про факт публікації, і висловили надію на те, що редакція газети візьме участь у виплаті компенсації.

Скандальні фотографії були опубліковані в Tribune de Geneve у вересні 2008 року. На них Ганнібал Каддафі зображений розпатланим і втомленим. На офіційних фотографіях члени родини Каддафі завжди зображаються в підкреслено владному стилі.

Ганнібал Каддафі і його дружина були арештовані в Женеві в липні 2008 року. Приводом для затримання високопоставлених лівійських гостей стала скарга двох службовців готелю President Wilson - громадян Тунісу і Марокко - на те, що зупинилася в цьому готелі подружжя жорстоко поводилася з ними. Після того, як влада Лівії виплатила компенсацію постраждалим від побиття слугам, ті відкликали свої заяви з поліції. Всі звинувачення щодо Ганнібала Каддафі і його дружини були зняті, а в серпні 2009 року Берн приніс Тріполі офіційні вибачення за арешт подружжя Каддафі.

Арешт членів правлячого в Лівії клану викликав подачу двох судових позовів. Перший з них подружжя Каддафі подали у квітні 2009 року до влади Швейцарії, звинувативши їх у незаконному арешті. Другий був поданий сином лівійського лідера до кантону Женева і Tribune de Geneve в грудні 2009 року. У заяві Ганнібал Каддафі зажадав відшкодування моральної шкоди від публікації поліцейських фотографій. Завдані збитки він оцінив у 100 тисяч швейцарських франків (94,5 тисячі доларів).

Представники влади Женеви вже почали розслідування обставин, за яких стався можливий витік знімків в пресу, заявивши, що цей факт є порушенням законів кантону.

Вимога про притягнення до суду відповідальних за арешт Ганнібала Каддафі і поява поліцейських фотографій в пресі увійшло до числа умов, які Лівія висунула Швейцарії для припинення тривалого дипломатичного протистояння між двома країнами. Також Тріполі попросив Берн ліквідувати "чорний список" лівійських громадян, яким заборонено в'їзд до Швейцарії.

Дипломатичний конфлікт було невдовзі залагоджено. Однак протистояння двох держав відновилося після публікації спірних знімків в женевській газеті. Тріполі відкликав з Берна частину дипломатів і ввів санкції щодо швейцарських компаній. Кількість авіарейсів між двома країнами було істотно скорочено.

Новий виток протистояння між країнами пов'язаний з вироком, винесеним лівійським судом стосовно двох швейцарських бізнесменів у грудні 2009 року. На початку 2010 року Швейцарія оприлюднила "чорний список" з 160 лівійських громадян, в'їзд яким на територію країни - а значить, і всіх країн Шенгенської угоди, виявився заборонений. У відповідь Лівія припинила видачу віз усім громадянам держав Шенгенської зони, а Муаммар Каддафі закликав до джихаду проти Швейцарії.

Читайте також:

Лівія попросила Швейцарію ліквідувати "чорний список"

Лівія наклала ембарго на торгівлю зі Швейцарією

Муаммар Каддафі закликав до джихаду проти Швейцарії

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: