Швеція дозволила Росії прокладати "Північний потік"

Газопровід завдовжки 1,22 тисячі кілометрів пройде по дну Балтійського моря від Росії до Німеччини через Балтійське море.

Швеція схвалила прокладання газопроводу "Північний потік" у її водах Балтійського моря.

Про це повідомляє голова природоохоронного відомства країни Андреас Карлгрен.

Як повідомив Карлгрен на прес-конференції, перед прийняттям цього рішення "уряд пред'явив до проекту жорсткі вимоги для забезпечення збереження середовища Балтійського моря".

"Ми також провели обширну експертизу впливу газопроводу на навколишнє середовище", - сказав шведський міністр.

Раніше дозвіл на будівництво газопроводу Nord Stream дала Данія, про що 20 жовтня повідомило Датське енергетичне агентство.

Газопровід "Північний потік" (Nord Stream) є принципово новим маршрутом для експорту російського газу до Європи (перш за все на ринки Німеччини, Великобританії, Нідерландів, Франції та Данії).

Газопровід завдовжки 1,22 тисячі кілометрів пройде по дну Балтійського моря від Росії (Виборг) до Німеччини (Грайфсвальд). Введення в експлуатацію першої гілки газопроводу пропускною здатністю 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік заплановано на 2011 рік, початок будівництва - на першу половину 2010 року.

Зараз акціонерами компанії-оператора проекту Nord Stream AG є російський Газпром - 51% акцій, німецькі Wintershall Holding і E. ON Ruhrgas - по 20% акцій, а також нідерландська Gasunie - 9% акцій.

Читайте також:

Французи підтвердили переговори щодо "Південного потоку" з РФ

"Газпром" побудує в Німеччині "антикризове" газосховище

Україна і Євросоюз зруйнують стратегію режиму Путіна

Путін порадив не ігнорувати Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: