Швеція і Польща закликали Росію позбавити ЄС ядерної зброї

Москву попросили прибрати ядерну зброю з території Калінінградської області і Калуського півострова, де, за їх даними, знаходиться велика кількість боєголовок.

Міністри закордонних справ Польщі та Швеції Радек Сікорський і Карл Більдт звернулися до США і Росії з проханням скоротити кількість ядерних озброєнь, розташованих на кордонах з Євросоюзом або на його території. Про це міністри розповіли в спільній статті в газеті The New York Times.

Зокрема, Сікорський і Більдт попросила Москву прибрати ядерну зброю з території Калінінградської області і Калуського півострова, де, за їх даними, знаходиться велика кількість боєголовок.

Глави міністерств закордонних справ Польщі та Швеції відзначили, що зусилля зі скорочення тактичних ядерних боєголовок, призначених для відбиття можливої загрози з боку Європи, повинні прийматися не тільки Росією, але і США. На їхню думку, зусилля зі скорочення ядерних озброєнь повинні бути метою програми з повного їх знищення.

"З якого боку не глянь, ядерній зброї немає застосування на території Європи", - заявили Сікорський і Більдт і відзначили, що з загрозою, що походить від країн поза ЄС, Росія і США можуть впоратися самостійно.

"Така зброя - небезпечний пережиток небезпечних часів, і воно не повинно загрожувати нашому майбутньому", - йдеться в статті.

Читайте також:

США збільшать витрати на ядерне озброєння

Росія та США відклали підписання угоди про скорочення озброєнь

Іран веде розробку ключового елемента атомної бомби 

США зберігають ядерну зброю в п'яти країнах світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: