Швейцарці проголосували проти припинення вільного пересування з ЄС

Дата публікації
Перегляди
2280
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Швейцарці проголосували проти припинення вільного пересування з ЄС

Фото: Associated Press

Опитування показало, що 65% швейцарців проголосують проти ініціативи Швейцарської народної партії.

Під час референдуму в неділю, 27 вересня, швейцарці проголосували проти перегляду угоди з Європейським Союзом про вільне пересування.

Це демонструють перші екзитполи, повідомляє швейцарський мовник SRF.

Згідно з оцінками телеканалу, проти ініціативи, яку висунули у Швейцарській народній партії (SVP), висловилися 63% тих, хто проголосував. Водночас можлива похибка опитування перебуває в межах 3%, стверджують у SRF.

Ініціатори з консервативної SVP пояснювали необхідність переглянути угоду з ЄС потребою обмежити кількість громадян Європейського Союзу з правом на проживання та роботу в Швейцарії, аби покласти край "неконтрольованій міграції", що "загрожує ринку праці". Це також, мовляв, загрожує системі соціального забезпечення, яка не витримує навантаження, адже населення країни збільшилося від 1990 року майже на чверть.

"Велика Британія була повноправним членом Європейського Союзу. А тепер вони розлучені. Ми ж просто дружимо з ЄС і збираємося цю дружбу видозмінити", - заявляв раніше депутат Швейцарської народної партії Ів Нідеггер.

Своєю чергою противники ініціативи заявляли, що відмова від вільного пересування з країнами Євросоюзу може завдати шкоди особливим відносинам з ЄС, особливо, якщо це залишить Швейцарію без доступу до єдиного європейського ринку.

Втім, дані соціологічних опитувань напередодні референдуму пророкували, що ініціатива SVP не набере належної підтримки. Очікувалося, що 65% швейцарців проголосують проти.

Візит президентки Швейцарії до України: про що домовилися

Візит президентки Швейцарії до України: про що домовилися

 

Наступна публікація