Швейцарія відмовилася від атомної енергетики

Протягом наступних 23 років усі атомні станції Швейцарії будуть виведені з експлуатації. Країна перейде на альтернативну енергетику.

Швейцарська влада вирішили відмовитися від атомних електростанцій. 25 травня уряд країни оголосив, що до 2034 всі п'ять діючих АЕС будуть виведені з експлуатації.

У період з 2019 по 2034 роки станції вироблять свій 50-річний ресурс. Швейцарія вирішила не продовжувати роботу станцій, а повністю перейти на отримання електроенергії з інших джерел.

Рішення було ухвалене під тиском громадськості: кілька днів тому близько 20 тисяч людей взяли участь в маніфестації, вимагаючи від влади відмовитися від ядерної програми.

Хвилю обговорення безпеки атомної енергетики серед фахівців, представників влади та громадськості у багатьох країнах Європи викликала аварія на японській АЕС "Фукусіма-1", надзвичайну ситуацію на якій спровокував потужний землетрус на початку березня.

На станції вийшли з ладу системи охолодження реакторів, що призвело до кількох вибухів і пожеж, які призвели до пошкоджень як самих споруд, так і елементів конструкцій реакторів. Було зафіксовано витік радіації. Стабілізувати ситуацію на АЕС не вдається досі.

У зв'язку із трагедією японський уряд розпочав роботу над програмою реформи електроенергетичної галузі. Важливе місце в нових планах приділяється розвитку сонячної енергетики.

Зокрема, нова ідея японської влади полягає в оснащенні всіх будинків, які споруджують або нещодавно збудували, сонячними батареями, які перетворять їх в елементи міських розподілених електростанцій.

Читайте також:

Японія переходить на сонячну енергетику

Перевірка виявила у Німеччині чотири небезпечних реактора

АЕС "Фукусіма" встановила радіаційний рекорд

Чорна тінь Чорнобиля: 25 років після катастрофи на ЧАЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: