Швейцарія заморозила рахунки президентів Тунісу і Кот-д'Івуара

Заради уникнення ймовірності того, що Швейцарія може стати притулком для фінансових коштів, незаконно отриманих президентом або його родиною, уряд закрив рахунки.

Уряд Швейцарії заморозив рахунки президента Кот-д'Івуара Лорана Гбагбо, що розміщені в швейцарських банках.

Крім Гбагбо, аналогічні санкції прийняті щодо поваленого президента Тунісу Зін ель-Абідін Бен Алі. З такою заявою виступила міністр закордонних справ Швейцарії Мішлен калм-Рей.

Коментуючи блокування рахунків Гбагбо, швейцарська влада зазначила, що мета такого кроку - виключити ймовірність того, що Швейцарія може стати притулком для фінансових коштів, незаконно отриманих президентом або його родиною.

Що стосується Бен Алі, то його фінансовими активами зацікавилися і на батьківщині, в Тунісі. Місцеві правоохоронні органи вже почали розслідування, щоб виявити і вилучити незаконно отримані президентом кошти. За словами Мішлен калм-Рей, завдяки блокуванню рахунків Бен Алі у Тунісу є можливість простежити походження розміщених у Швейцарії коштів і повернути їх, якщо підтвердиться їх нелегальність.

Гбагбо програв президентські вибори, які відбулися в Кот-д'Івуарі в листопаді 2010 року. За даними спостерігачів, перемогу на виборах отримав оппозіціонер Алассан Уаттара. Цієї версії дотримується і виборча комісія країни. Однак Конституційна рада, яку очолює прихильник Гбагбо, заявив про перемогу чинного президента. У результаті Гбагбо до цього дня залишається на чолі країни, відмовляючись скласти повноваження, незважаючи на вимоги ООН і західних держав.

У свою чергу в Тунісі криза державності почалася після масових заворушень, які в кінці 2010 року спровокувало безробіття і високі ціни. У результаті Зін ель-Абідін Бен Алі був позбавлений влади і покинув країну разом з дружиною. Уряд "національної згоди", сформований в умовах кризи, пропрацював в повному складі лише один день, втративши 18 січня чотирьох міністрів.

Читайте також:

Новий уряд Тунісу обіцяє "чистими руками" розправитися з корупціонерами

У Тунісі триває анархія: обстріляно будівлю МВС і президентський палац

Екс-голову охорони президента Тунісу звинуватили в "пограбуваннях і вбивствах"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: