У Німеччині оприлюднили невтішний прогноз щодо вакцини від вбивчого коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Німецький професор пояснив, чому для того, щоб не підхопити небезпечний вірус, потрібно мити руки і не має сенсу носити маски.

Вакцини проти смертоносного коронавірусу, який вже вирує у всьому світі немає, і швидко її створити не вийде.

Про це заявив голова інституту Роберта Коха в Німеччині професор Лотар Вілер під час пресконференції у Берліні, пише "Інтерфакс-Україна".

"Вакцини проти цього вірусу немає, розробити і протестувати її так швидко неможливо", - сказав він.

За словами Вілера, ситуація з вірусом є "дуже динамічною".

Також професор зазначив, що носити маски має сенс тільки тим, хто вже заразився коронавірусом, а не тим, хто боїться захворіти.

"Якщо ви самі захворіли і носите таку маску, то, якщо ви кашляєте або чхаєте, вірус не може поширитися далеко, це зрозуміло. Але для щоденного користування немає свідчень того, що це допомагає", - пояснив він.

Плейлист 123 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Водночас Вілер наголосив, що важливим є часте миття рук.

"Ми знаємо, що цей вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом, тобто якщо хтось чхає або кашляє і закривається при цьому рукою або хусткою, це допомагає, як би банально це не звучало. Якщо людина після цього подала комусь руку, то можна теж заразитися, це означає, що дуже важливо мити руки", - сказав він.

Тим часом німецькі лікарі підтвердили вже 19 випадків зараження коронавірусом. 14 з них припадають за Баварію, де всі випадки зафіксували в співробітників однієї компанії. Коронавірусом вони інфікувалися від колеги з Китаю, котра прибула на конференцію в Мюнхен.

Інші випадки захворювання зафіксовано в землях Баден-Вюрттемберг, де виявлено три нових інфікованих, і Північний Рейн - Вестфалія, де інфекцію підтвердили в одного подружжя. 

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції