Сі Цзіньпін уперше за 14 років прибув до Північної Кореї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку аналітиків, двоє лідерів будуть говорити про стосунки із Дональдом Трампом.

Президент КНР Сі Цзіньпін розпочав історичний візит до КНДР для перезавантаження проблемного альянсу, оскільки його і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина стосунки з Дональдом Трампом значно погіршились.

Китайське агентсво CCTV пише, що у столиці КНДР розвісили державні прапори КНР. Місцевих мешканців вишикували на вулицях, щоб вітати китайського лідера. Сі Цзіньпін прибув із дружиною та міністром закордонних справ. 

Газета Rodong Sinmun, яка є рупором керівної партії, присвятила верхню половину своєї першої сторінки візиту Сі з кольоровою картиною його профіля. У редакційній статті він заявив, що візит відбувається "незважаючи на виникнення невідкладних і важливих завдань через складні міжнародні зносини, що чітко показує, що китайська сторона і уряд надають велику увагу дружбі КНДР-Китай".

Як повідомляє агентство France Press, Сі - перший китайський лідер, який відвідав КНДР за 14 років після того, як відносини між союзниками часів холодної війни погіршилися внаслідок ядерних провокацій Пхеньяну та подальшої підтримки Пекіна санкцій ООН щодо режиму Кімів. Утім, Кім Чен Ин тільки за минулий 2018 рік чотири рази відвідав Пекін, де закликав послабити режим обмежень. Проте Сі чекав на результати зустрічей північнокорейського диктатора з Трампом, вважають аналітики. "Коли і Китай, і Північна Корея зіткнулися з США, вони мають багато чого обговорювати один з одним", - писав у Twitter заступник керівника місії посольства Китаю в Пакистані Ліцзян Чжао.

Залиште свій коментар

Вибір редакції