Сили Асада скинули в Сирії бочкові бомби попри застереження Штатів – правозахисники

Натомість джерела серед військових Асада заперечують цю інформацію.

Військові літаки сил президента Башара Асада у вівторок, 11 квітня, скинули бочкові бомби в контрольованих повстанцями районах провінції Хама, через день після того, як США попередили, що їх застосування може спричинити нові удари по Сирії.

Про це повідомила Наглядова рада з прав людини в Сирії, передає Reuters.

Водночас сирійське військове джерело спростувало повідомлення правозахисників, заявивши, що армія не використовує бочкові бомби — металеві бочки для нафтопродуктів або балони, заповнені вибуховою речовиною і шрапнеллю, застосування яких призводить до масштабних руйнувань.

Правозахисники повідомили, що "кілька" бомб було скинуто на міста Тайбат аль-Імам і Суран, що розташовані на північ від Хами, в районі, де повстанці в березні здійснили масштабний наступ на чолі з джихадистськими угрупованнями.

Голова Наглядової ради з прав людини в Сирії Рамі Абдулрахман сказав, що кількість бомб, скинутих урядовими військовими літаками, була відносно невеликою. Слідчі ООН регулярно фіксують їхнє застосування силами Асада.

Сирійське військове джерело сказало: "Ми не використовуємо ці бомби, і їх не існує в Сирійській Арабській Армії".

Нагадаємо, США минулого тижня завдали ракетного удару по сирійській авіабазі у відповідь на хімічну атаку в провінції Ідліб, яку, за твердженням Вашингтона, здійснили сили Асада. Сирійський уряд заперечує звинувачення.

Прес-секретар Білого дому Шон Спайсер в понеділок, 10 квітня, заявив, що президент США Дональд Трамп готовий схвалити нові удари по Сирії, якщо її влада знову застосує хімічну зброю або скине бочкові бомби.

"Якщо ви отруюєте дітей, якщо скидаєте бочкові бомби на невинних... чекайте заходів у відповідь від цього президента", — сказав тоді Спайсер.

ВідеоНаслідки хімічної атаки: чим Україні загрожує удар США по аеродрому Сирії

Залиште свій коментар