Силовики обшукали банк російського мільярдера Лебедєва

До Національного резервного банку в Москві увірвалися люди у формі ОМОНу та в масках. Вони провели обшук та вилучили якісь документи.

У Москві пройшли обшуки в усіх трьох офісах Національного резервного банку (НРБ), власником якого є відомий бізнесмен Олександр Лебедєв.

В першій половині дня вівторка близько 30 озброєних людей у формі ОМОНу та в масках увійшли до головного офісу банку на проспекті 60-річчя Жовтня. Провівши обшук, вони пішли, прихопивши із собою документи, розповіли співробітники компанії.

У ГУМВС Москви підтвердили факт обшуків. Начальник управління інформації та громадських зв'язків міліції Віктор Бірюков заявив, що обшуки в будівлі НРБ проводяться "в рамках раніше порушеної кримінальної справи". Про яку саме справу йдеться, він не уточнив.

На офіційному сайті банку з'явилося повідомлення, згідно з яким обшуки пов'язані "не з поточною діяльністю НРБ", а з "операціями одного з клієнтів банку в 2008 році".

У блозі "Нової газети", акціонером якої є Лебедєв, зазначено, що слідчих хвилює документація банку "Російський капітал", який у період кризи з ведення ЦБ санувався Національним резервним банком Лебедєва.

"Тоді виявилося, що колишніми власниками банку "Російський капітал" була виведена значна сума коштів (кілька мільярдів), про що Лебедєв робив публічні заяви і ставив до відома правоохоронні органи", - написано у блозі видання.

"Нова газета" також повідомила, що, за даними офіційних представників Департаменту економічної безпеки МВС РФ, співробітники їхніх відомств не брали участь в обшуку НРБ. Журналісти припустили, що спецоперацію могло проводити Управління "К" ФСБ Росії, що відповідає за безпеку держави у фінансовій області.

Усім присутнім при обшуку заборонили користуватися мобільними телефонами. Як розповів помічник Олександра Лебедєва Артем Артемов, коли люди в масках оточили будівлю, вони зажадали зустрічі з Лебедєвим, проте не пояснили своїх мотивів.

"Він не заарештований. У міліції є якісь завдання в нашому банку.... Вони шукають якусь інформацію", - сказав Артемов.

За словами Артемова, який назвав те, що відбувається "маски-шоу", Олександр Лебедєв під час обшуку був усередині будівлі.

Цікаво, що Олександр Лебедєв був одним з конкурентів Юрія Лужкова на останніх виборах мера Москви. А джерела повідомили, що кілька днів тому він звернувся до британської влади з проханням звернути увагу на обставини отримання Оленою Батуріної 50% бізнесу підприємця Шалви Чигиринського.

"Адвокат Шалви під присягою заявив у суді, що Батурина отримала ці акції, вартість яких оцінювалася в кілька мільярдів доларів, в обмін на лояльність московського градоначальника Юрія Лужкова", - розповіло одне з джерел в бізнес-співтоваристві.

У зв'язку з цим російські ЗМІ звернули увагу, що, незважаючи на зміну московського градоначальника, перестановки в ГУВС Москви ще не відбулися й там досі працюють люди колишнього мера.

Власник Національного резервного банку (НРБ) і Національної резервної корпорації (НРК) Олександр Євгенович Лебедєв є також медіа-магнатом. Він є власником британських газет Independent, Evening Standard, російської "Нової газети" та невеликої радіостанції в Москві.

До його холдингу НРК входять Національна житлова корпорація, що займається будівництвом малоповерхових індивідуальних будинків, Національна земельна компанія, яка займається вирощуванням картоплі. НРК також є власником авіаперевізника Red Wings.

НРК активно освоює бізнес не тільки в Росії, але і за кордоном. Серед її активів – "Енергобанк" і "Європейський страховий альянс" в Україні, авіаперевізник Blue Wings в Німеччині, авіалізингова компанія Alpstream в Швейцарії. У Криму побудований і функціонує великий курортно-рекреаційний комплекс.

Лебедєв, якого багато хто вважає екстравагантним банкіром, вирішив спробувати себе і в ролі ресторатора: він утримує модний японський ресторан Sake No Hana в самому центрі Лондона.

Читайте також:

Ходорковський виступив з останнім словом - він готовий померти за віру

У Росії заборонили заарештовувати бізнесменів за економічні злочини

Російський олігарх відправив керувати "Аерофлотом" свого тримісячного сина

Колишній агент КДБ претендує на британську газету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: