Сім'я бен Ладена з 2001 року живе під охороною в Ірані

Іранська влада дала притулок одній з дружин Усами бен Ладена, шістьом дітям і 11 онукам. Вони живуть у резервації під охороною.

Син лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усами бен Ладена, Омар, повідомив, що родина його батька вже протягом восьми років проживає в секретному комплексі на території Ірану.

За словами 29-річного Омара бен Ладена, який є підданим Саудівської Аравії і останні роки постійно проживає в Єгипті, у листопаді йому подзвонили його брати і розповіли, де вони живуть.

Омар стверджує, що іранська влада дала притулок одній з дружин його батька, шістьом дітям і 11 онукам незадовго до терактів 11 вересня. Рідні бен Ладена з Афганістану переправилися в Іран, де були затримані для "для їх власної безпеки". Як повідомили Омару брати, вони живуть в комплексі, який ретельно охороняється, в передмісті Тегерана.

За словами полонених, їм заборонені будь-які контакти із зовнішнім світом, проте зрідка їм дозволяють пройтися по магазинах. В резервації вони ведуть звичайне життя, стверджують сини "терориста номер один" - в тому числі, вони можуть дивитися телевізор і знають все, що відбувається у світі. У комплексі проживають та кілька інших родин. Як пояснив Омар, старші сини бен Ладена там одружилися і вже народили йому онуків.

Як відзначає Омар, його брати "невинні жертви", тому що не повинні відповідати за справи свого батька. Омар подякував іранській владі і попросив дозволу відпустити своїх рідних до Сирії або Катару.

Нагадаємо, що сам Омар бен Ладен, який одружений на 52-річній британці Джейн Фелікс-Браун, минулого року просив притулку у Великобританії, але йому було відмовлено в цьому через його можливий зв'язок з батьком. Раніше син терориста зізнавався, що проходив разом з батьком навчання в таборі терористів в Афганістані, однак поїхав звідти.

Як підкреслює Омар, він не спілкувався з батьком після 2000 року, коли залишив табір в Афганістані. У січні минулого року він публічно закликав батька відмовитися від терору.
Відзначимо, що в липні повідомлялося про смерть ще одного сина бен Ладена - Саада, якого було вбито у Пакистані. Як повідомили ЗМІ, Саад бен Ладен загинув під час нальоту американського безпілотника.

Що стосується місцеперебування самого лідера "Аль-Каїди", то воно, як і раніше невідоме. Нещодавно помічник президента США з національної безпеки Джеймс Джонс заявив, що, за його даними, бен Ладен курсує між Пакистаном і Афганістаном. "Терорист номер один", як і раніше, постійно переміщується і стоїть то з одного, то з іншого боку пакистансько-афганського кордону, зазначив Джонс.

Про те, що бен Ладен на початку року перебував в Афганістані, повідомив на допиті на початку грудня і захоплений у полон таліб.

Наприкінці листопада пакистанські ЗМІ писали, що лідер "Аль-Каїди" ховається в Пакистані, де живе разом з молодою дружиною. За інформацією журналістів, "терорист номер один" одружився на дівчині з впливової місцевої сім'ї та отримав захист від нових родичів. Влада Пакистану категорично заперечує, що терорист може знаходитися на території їхньої країни.

Читайте також:

США відомо про місцезнаходження бен Ладена

Американські військові дозволили бен Ладену втекти

Син Усами бен Ладена хоче працювати в ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: