Сім'ї замурованих чилійських гірників зажадали 27 мільйонів доларів

У Чилі родичі гірників, що знаходяться під завалом у шахті, вимагають виплатити їм компенсації в розмірі одного мільйона доларів США за кожного гірника.

Сім'ї 27 гірників, що знаходяться під завалом у шахті Сан-Хосе на півночі Чилі, в четвер, 30 вересня, подали до суду на уряд країни і компанію San Esteban, якій належить шахта. Родичі вимагають виплатити їм компенсації в розмірі одного мільйона доларів США за кожного гірника.

За словами мера міста Кальдера, розташованого поблизу шахти Сан-Хосе, Брюнільди Гонсалеса (Brunilda Gonzalez), сім'ї шахтарів хочуть, щоб суд встановив, хто несе відповідальність за аварію і за те, що людей, які опинилися під завалами не можуть підняти на поверхню вже майже два місяці. Мер, виступаючи по радіо, заявив також, що рятувальники не докладають достатніх зусиль для порятунку гірників.

Раніше у вересні повідомлялося, що суд заморозив активи San Esteban з ініціативи чилійського уряду. Це було зроблено для того, щоб влада могла використовувати кошти компанії на оплату триваючої рятувальної операції.

У цілому під завалами в Сан-Хосе знаходяться 33 шахтаря - 32 чилійця і один громадянин Болівії. Вони виявилися замуровані під землею 5 серпня 2010: в результаті аварії їх завалило гірською породою.

Всім хто опинився під землею вдалося вижити, і перші 17 днів гірники провели без будь-якої допомоги. Потім рятувальникам вдалося виявити їх місцезнаходження та передати їм через тунель їжу та інші речі, а також встановити з шахтарями телефонний та відеозв'язок.

Пізніше рятувальники почали бурити тунель досить широкий для того, щоб гірники змогли піднятися на поверхню. Операцію планується завершити до початку листопада.

Читайте також:

До чилійських шахтарів приєднався президент країни

Замуровані чилійські шахтарі перестали їсти і влаштували бунт

У Чилі затримуються роботи з порятунку 33 гірників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: