Сім'ю Бакієва звинуватили у погромах на півдні Киргизії

За даними спецслужб, фінансування всіх заворушень замикається на Бакієві, зокрема, на його молодшому синові Максимі Бакієві.

Тимчасова влада Киргизії звинуватила у погромах на півдні країни оточення поваленого президента Курманбека Бакієва, зокрема і його сина, а також силовиків, які працювали на колишній уряд.

Перший віце-прем'єр Алмазбек Атамбаєв заявив, що це була ретельно спланована акція, спрямована на повалення нової влади в країні і зрив референдуму за проектом її нової конституції.

"За даними спецслужб, фінансування всіх цих акцій замикається на Бакієві, зокрема, на його (екс-президента) молодшому синові Максимі Бакієві", - заявив Атамбаєв. Він підкреслив, що уряд і спецслужби республіки мають у своєму розпорядженні докази провокаційних дій супротивників нової влади на півдні країни.

Атамбаєв підтвердив, що Максим Бакієв затриманий у Великобританії. За його словами, тимчасова влада Киргизії домагатиметься його видачі. "Будемо сподіватися, що Великобританія видасть Максима Бакієва, він замішаний у міжнародних злочинах, пов'язаних з відмиванням грошей через банк, його, звичайно, зможуть там судити, але ми будемо по своїх каналах домагатися його видачі нам", - сказав він.

Перший віце-прем'єр підкреслив, що, за даними спецслужб Киргизії, Бакієв також причетний до фінансування заворушень 12-14 травня в Бішкеку і на півдні Киргизії. Нинішні події, що відбуваються на півдні, Атамбаєв назвав "другою спробою повалення тимчасового уряду". "Не дочекаєтеся", - заявив він в зв'язку з цим.

Генеральна прокуратура Киргизії вже направила запит через МЗС про екстрадицію до Бішкеку Максима Бакієва, раніше оголошеного в розшук по лінії Інтерполу. Як зазначено в документах, він підозрюється в здійсненні ряду злочинів економічного характеру, зокрема, в розкраданні державних коштів. На батьківщині йому заочно висунуто звинувачення і видана судова санкція на його арешт.

До зміни влади в Киргизії молодший син президента очолював Центральне агентство з розвитку, інвестицій та інновацій. Як вважають у генпрокуратурі республіки, фактично Бакієв і його наближені контролювали всі фінанси країни, в тому числі бюджетні, а також курирували всі великі економічні проекти в державі. За повідомленням в киргизьких ЗМІ, спочатку він якийсь час перебував у Ризі.

Крім того, відповідальність за загострення ситуації Алмазбек Атамбаєв поклав на силовиків. "Силові структури Киргизії були заповнені не просто співробітниками, а криміналітетом, який працював на колишній уряд. На жаль, доводиться зараз зрадників виявляти", - сказав Атамбаєв.

Чиновник відзначив, що в Оші і Джалал-Абаді "відбулися не міжетнічні зіткнення". "Це було масове вбивство, і люди повинні це розуміти", - підкреслив Атамбаєв, додавши, що на півдні Киргизії діяли найманці. Він визнав, що тимчасовий уряд не був готовий до нинішнього загострення.

Читайте також:

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Бакієв у Білорусі розкаже, що відбувається в Киргизії

У Киргизії кількість жертв зіткнень зросла до 170 осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: