Під час зустрічі президенти більше говорили про Сирію.

У суботу, 11 листопада, президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін провели спільну прогулянку і поговорили під час спільної фотосесії.

Як повідомляє Reuters, Трампу з Путіним вдалося поспілкуватися під час спільної фотосесії на саміті Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), який проходить у В'єтнамі.

Хоч Білий дім і сказав, що офіційної зустрічі президентів не планувалось, але їм вдалося обмінятися рукостисканням на вечері в п'ятницю ввечері і на початку основного засідання лідерів АТЕС в суботу.

Путін і Трамп встигли зробити вже кілька спільних заяв. Так, лідери обох країн схвалили заяву щодо Сирії і підтвердили важливість зон деескалації.

Документ був підготовлений експертами двох країн і фінально узгоджений в суботу главою російського МЗС Сергієм Лавровим і держсекретарем США Рексом Тіллерсона.

Трамп і Путін, рукостискання
Reuters

"Нарешті, президент Путін і президент Трамп підтвердили важливість зон деескалації як тимчасовий захід щодо зниження насильства в Сирії, виконання домовленостей про припинення бойових дій, поліпшення безперешкодного гуманітарного доступу і створення умов для остаточного політичного врегулювання конфлікту", - наголошується в документі.

ВідеоУ Білому Домі не мають часу на двосторонню зустріч Трампа та Путіна

Сторони також обговорили хід реалізації рішення про створення південно-західної зони деескалації, яке було досягнуто під час попередньої зустрічі президентів в Гамбурзі.

Трамп, Путін у В’єтнамі_9
Reuters

Водночас обидва лідери відзначили, що конфлікт в Сирії не має військового рішення і слід шукати політичне врегулювання ситуації. Крім того, Путін і Трамп закликали країни ООН збільшити внесок на допомогу Сирії в найближчі місяці.

"Президенти обговорили необхідність зменшення людських страждання в Сирії і закликали всі держави-члени ООН збільшити свій внесок для задоволення гуманітарних потреб протягом найближчих місяців", - йдеться в спільній заяві лідерів двох країн.

Крім цього, Трамп і Путін підтвердили, що Москва і Вашингтон продовжать спільні зусилля щодо боротьби з терористичним угрупуванням "Ісламська держава" аж до її повного розгрому.

Залиште свій коментар

Вибір редакції