Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Син депутата Держдуми зізнався в США в нових хакерських злочинах

У квітні його засудили на 27 років позбавлення волі.

Син депутата Держдуми РФ від ЛДПР росіянин Роман Селезньов, який вже був засуджений у США за крадіжку кредитних карт, зізнався в нових злочинах — у змові з метою здійснення хакерської атаки на процесингову компанію і подальшого переведення в готівку понад $ 2 млн

Це випливає з повідомлення прес-служби прокуратури штату Джорджія, пише РБК.

Селезньов визнав, що 2008 року він вступив у змову: хакери організували злам систем компанії RBS Worldpay, яка поставляє для банків онлайн-сервіси щодо здійснення електронних платежів. Російський громадянин брав участь в переведенні в готівку понад $ 2 млн з кредитних карт, доступ до яких хакери отримали в результаті кібератаки.

"Підсудний і підготовлена команда хакерів викрали понад $ 2 млн в банкоматах по всьому світу", — сказав прокурор США Джон Горн. — Ця заява свідчить про те, що ми прагнемо виявляти і притягувати до відповідальності кіберзлочинців зі всього світу, де б вони не були і як би довго вони цим не займалися".

Процес із цьому мотиву злочину почався в середині травня. Звинувачення федеральне журі штату Джорджія висунуло росіянину в кінці грудня 2014 року. Крім Селезньова у справі проходили ще 14 осіб. Їм були також висунули звинувачення.

У квітні Селезньов був засуджений за крадіжку і продаж 1,7 млн номерів кредитних карт на 27 років позбавлення волі. Крім тюремного ув'язнення, його також засудили до виплати $ 179 млн. Росіянин назвав цю справу політично мотивованою, а себе визнав політв'язням і попросив допомоги уряду Росії. Його батько Валерій Селезньов назвав винесений вирок "наперед вирішеним", на його думку, у справі немає провини його сина.

Роман Селезньов був затриманий американськими спецслужбами 2014 року в міжнародному аеропорту в столиці Мальдівської республіки, де проводив свою відпустку. В цей же день його доставили на острів Гуам — американську територію в Тихому океані. За місяць його перевезли в штат Вашингтон, до в'язниці попереднього ув'язнення. МЗС Росії розцінив дії США як "недружні".

Залиште свій коментар

Вибір редакції