Син Ходорковського: Путін тримає батька за ґратами, бо боїться його

Син Ходорковскього вважає свого батька символом того, чим могла б бути Росія,  а також наголосив що Путіну і Мєдвєдєву вигідно тримати батька за ґратами.

Син Михайла Ходорковського Павло, який нині живе в США і вже сім з половиною років не бачився з батьком, дав чергове інтерв'ю західній пресі.

Він поділився своїм баченням ситуації навколо тюремного ув'язнення екс-голови ЮКОСа, а також політичних і суспільних перспектив для Росії. Він висловив переконання, що, незважаючи на офіційно розподілені державні пости, влада в країні незмінно сконцентрована в руках Володимира Путіна.

26-річний Павло Ходорковський вважає, що незалежно від того, "поміняється" Путін посадами з президентом Дмитром Мєдведєвим чи залишиться прем'єр-міністром, - у будь-якому випадку саме він є тим, хто вирішує все, в тому числі і долю його батька, пише The Washington Post.

Що стосується Мєдвєдєва, то він представляється Заходу більш прийнятним партнером, однак насправді він - "лише більш приємне обличчя вкрай огидного режиму", а "всі його вчинки або відсутність таких показують, що він - фігура, контрольована Путіним", - зазначив Ходорковський-молодший.

На думку Павла, Путін прагне якомога довше тримати його батька у в'язниці, тому що вважає його серйозною загрозою своєму правлінню і боїться, що той очолить опозицію.

Друга причина носить фінансовий характер: колишні керівники ЮКОСу подали в Європі до суду, вимагаючи від Росії компенсації своєї частки в розореній державою компанії.

Як зазначає син колишнього голови нафтової імперії, російські керівники на зразок Путіна вважають, що якщо Ходорковський залишиться за ґратами, у Європейського суду не буде зайвого приводу винести рішення на користь позивачів.

Все це доводить, що "Путін - такий же в'язень своєї позиції, як мій батько - в'язень тюрми", пише The Washington Post.

Він вважає, що якщо Путін втратить контроль над ситуацією, спливуть справи, пов'язані з корупцією, і почнуться розслідування, в тому числі стосовно конкретних осіб.

"Тому Путін продовжує правити залізною рукою, і якщо і послабить хватку в спробі запобігти вибуху, то не раніше президентських виборів 2012 року", - вважає син Ходорковського.

За його словами, Михайло Ходорковський залишається символом того, чим могла б бути Росія.

Син Ходорковського також повідомив, що не планує продовжувати справу батька в нафтогазовій індустрії - у нього зовсім інша освіта та інші плани.

Що стосується активів ЮКОСа, що раніше належали родині Ходорковський, то зараз, за ​​словами сина, від них практично нічого не залишилося.

Читайте також:

У Мєдвєдєва задумалися про помилування Ходорковського

Ходорковський написав Мєдвєдєву листа про тотальний занепад Росії

Через вирок Ходорковському Росія боїться втратити інвесторів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: