Син і зять Трампа зустрічалися з прокремлівським адвокатом - The New York Times

Представники політиків підтвердили журналістам факт зустрічі.

Через два тижні після того, як Дональд Трамп став кандидатом у президенти США від Республіканської партії, його старший син зустрічався в Trump Tower з адвокатом з Росії Наталією Весельницькою. Про це пише The New York Times з посиланням на конфіденційні урядові документи. Журналісти вказують на її "зв'язки з Кремлем".

На зустрічі також були присутні глава передвиборної кампанії Трампа Пол Манафорт та його зять Джаред Кушнер. Про це свідчать документи й інтерв'ю, про які розповіли джерела видання.Розмова відбулася 9 червня 2016 року і є першим підтвердженим епізодом зустрічі наближених Трампа з громадянином Росії під час передвиборної кампанії: представники Кушнера і Дональда Трампа-молодшого підтвердили журналістам факт зустрічі.

Наталія Весельницька відома критикою "закону Магнітського", який вводив санкції проти росіян, що були причетні до смерті аудитора Сергія Магнітського. У відповідь в 2013 році в Росії було введено заборону на усиновлення дітей громадянами США — так званий "закон Діми Яковлєва".

Весельницька працювала з російськими бізнесменами та чиновниками, а також представляла інтереси сина віце-президента РЖД Дениса Каціва в тяжбі між його Prevezon Holdings і владою США про можливу легалізацію незаконних доходів, про яку заявляв глава Hermitage Capital Вільям Браудер. Судовий розгляд було закрито 2017 року в обмін на виплату $ 5,9 млн. За даними NYT, Весельницька також брала участь у створенні фільму "Закон Магнітського — За лаштунками".

ВідеоТрамп та Путін вперше зустрілися на саміті "Великої 20"

"Це була коротка вступна зустріч. Я попросив Джареда і Пола зайти. Ми в основному обговорювали програму з усиновлення російських дітей, яка була популярна кілька років тому і була закрита російським урядом", — заявив газеті Трамп-молодший. Він зазначив, що зустріч не була частиною кампанії і після неї "нічого не було". За словами Трампа-молодшого, його попросили взяти участь у зустрічі і йому не сказали ім'я його співрозмовника.

Адвокат Кушнера заявив виданню, що у нього було понад 100 дзвінків і зустрічей з представниками понад 20 країн, багато з яких відбулися в період передачі влади новій адміністрації. Він зазначив, що взяв "коротку участь в зустрічі на запрошення старшого сина Трампа.

Раніше американські ЗМІ повідомляли, що влітку минулого року ФБР зібрав дані, які свдчать про те, що російські оперативники намагалися використовувати радників Дональда Трампа, в тому числі Картера Пейджа, щоб "просочитися" в передвиборну кампанію вже нинішнього президента США.

Залиште свій коментар