Син Муаммара Каддафі покликав до Лівії правозахисників

Саїф аль-Іслам запропонував правозахисній організації Human Rights Watch направити до Лівії своїх представників.

Один із синів лівійського лідера Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам запропонував правозахисній організації Human Rights Watch направити до країни своїх представників, аби ті оцінили ситуацію у Лівії.

Також він запропонував США направити до Лівії спеціальну делегацію. "Ми хочемо, аби американці завтра ж відправили до нас місію для ознайомлення, аби з'ясувати, що відбувається у Лівії. Ми також хочемо, аби з цією ж метою сюди приїхали представники (правозахисної організації) Human Rights Watch", - сказав син Муаммара Каддафі.

Саїф Аль-Іслам категорично відкинув звинувачення в атаках проти мирних жителів.

Раніше ж ООН, правозахисні організації і іноземні журналісти звинуватили проурядові сили Лівії у масованому обстрілі і бомбардуваннях міста Місрата, де, за неофіційними даними, загинуло вже близько 300 мирних жителів.

"Ми не боїмося Міжнародного кримінального суду. Ми знаємо і переконані у тому, що не скоювали злочинів проти власного народу", - сказав Саїф аль-Іслам.

За словами сина Каддафі, лояльні до його батька сили борються не проти цивільного населення, а проти посібників "Аль-Каїди", які засіли у місті. Він порівняв дії лівійської армії у Місраті, зокрема, з методами американців в іракському місті Ель-Фаллуджа.

"Це абсолютно те ж саме. Я не погоджуся з тим, що лівійська армія вбивала мирних громадян. Цього не було. І цього ніколи не буде", - сказав Саїф аль-Іслам.

Він зізнався, що керівництво Лівії, яке останніми роками активно намагалося покращити імідж країни на міжнародній арені, ніяк не очікувало, що буде в опалі.

"Ніхто на Близькому Сході, і особливо у Лівії, не думав, що одного дня президент Обама атакує Лівію або якусь іншу арабську країну. Це був сильний шок, сильне потрясіння для усіх, навіть для мого батька", - заявив син Каддафі.

Замість того, щоб нападати на Лівію, сказав він, США повинні були допомогти їй боротися з Аль-Каїдою. Потім, як тільки "терористи" були б вигнані з Місрати і Бенгазі, можна було б говорити про національне примирення і демократію у рамках нової конституції, яка передбачала б зведення ролі Муаммара Каддафі до "символічної", вважає Саїф аль-Іслам.

У середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відходу Каддафі, котрий править більш ніж 40 років, які згодом переросли у громадянську війну між урядовими силами і повстанцями. Лівійський лідер неодноразово заявляв, що виступи організувала Аль-Каїда, і він не має наміру йти у відставку.

19 березня коаліція п'яти західних країн - США, Франції, Великобританії, Канади та Італії - після відповідної резолюції ООН почала наносити ракетні удари по території Лівії. 31 березня керівництво операцією в Лівії перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, що отримала назву Об'єднаний захисник, є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів щодо захисту цивільного населення.

Читайте також:

Сили Каддафі взяли верх над повстанцями

США з союзниками готують втечу Каддафі

Каддафі знищує повстанців касетними бомбами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: