Син одного з лідерів ХАМАС працював на ізраїльські спецслужби

Син одного з лідерів ХАМАС шейха Хасана Юсефа 10 років був інформатором ізраїльських спецслужб. "Зелений принц" попередив десятки терактів та замахів на ізраїльтян.

Син шейха Хасана Юсефа, одного з лідерів палестинського руху ісламізму ХАМАС, більше десяти років був інформатором ізраїльської служби безпеки "Шин Бет".

32-річний Мосаб Хасан Юсеф, який прийняв християнство, був одним з найцінніших джерел інформації в керівництві угруповання, пише в своїй книзі Рон Брекін "Син ХАМАС". Книга, у якій описується біографія Мосаба, виходить на цьому тижні в США, пише Haaretz.

У 2007 році Мосаб втік із Західного берега річки Йордан до Сполучених Штатів після того, як відкрито заявив про перехід в християнство і палестинцям стало відомо про його співпрацю з Ізраїлем. У списках ізраїльських спецслужб він значився як "Зелений принц": зелений - це колір прапора палестинського руху, а титул "принц" відсилає до його родинних зв'язків з одним з лідерів ХАМАС.

Мосаб поставляв розвіддані ізраїльтянам, завдяки чому були попереджені десятки вибухів терористів-смертників, а також замахів на ізраїльтян.

Перебуваючи у Каліфорнії, Мосаб мріяв бути зараз в секторі Газа, щоб вступити в ізраїльські війська особливого призначення і допомогти їм звільнити Гілада Шаліта.

За захопленого палестинцями у 2006 році ізраїльського військового Гілада Шаліта бойовики вимагають звільнити 980 палестинських ув'язнених, засуджених за тероризм. Серед них троє терористів ХАМАС які отримали за організовані ними теракти по декілька довічних термінів.

18-річний Мосаб був затриманий ізраїльської службою безпеки в 1996 році. Тоді в ході допитів він і погодився стати інформатором ізраїльських спецслужб і наступного року був випущений з ув'язнення. Як стверджує газета Haaretz, працював він не за гроші, а з ідеологічних міркувань.

Мосаб не тільки допомагав Ізраїлю, але і перешкодив у певний момент ліквідувати свого батька шейха Хасана Юсефа, який спочатку виконував, швидше, функції спікера в ХАМАС і неодноразово опинявся в ізраїльській в'язниці.

Нагадаємо, нещодавно був убитий керівник військового крила ХАМАС Махмуд аль-Мабхух. Він був знайдений мертвим 20 січня у своєму номері в готелі Дубая.

Поліція Дубая опублікувала список з 11 імен, під якими в емірат в'їхали вбивці палестинця. ЗМІ заявили, що готуючи операцію з ліквідації лідера ХАМАС Махмуда аль-Мабхуха, "Мосад" отримав допомогу Великобританії.

Про це свідчить той факт, що британські закордонні паспорти, пред'явлені "ліквідаторами" в аеропорту Дубаї, підроблені настільки добре, що містять і оригінальну голограму, і непідробний біометричний чіп.

Читайте також:

Поліція ОАЕ: Інтерпол має заарештувати главу ізраїльської розвідки

Британські паспорти "ліквідаторів" лідера ХАМАСу - справжні

Підозрювані у вбивстві лідера ХАМАСу знайшлися в Ізраїлі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: