Син вихідців з СРСР отримав нагороду за стратегію Пентагону в російсько-грузинській війні

28-річний співробітник Пентагону Марк Симаковськи представлений до нагороди "Служіння Америці" за розробку стратегії Пентагону під час війни Росії та Грузії.

Марк Симаковськи
Washington Post
Марк Симаковськи
Стратегію Пентагону під час війни Росії і Грузії в 2008 році розробив 28-річний син радянських іммігрантів, штатний співробітник Пентагону Марк Симаковськи. За це він був представлений до нагороди "Служіння Америці".

Молодий співробітник відомства, якому тоді не було й 30 років, першим доповів командуванню про вторгнення російських військ до Грузії в серпні 2008 року, а згодом став ключовим радником командування зі стратегічних питань.

Симаковськи був зарахований до списку представлених до цієї медалі держслужбовців, який було оголошено 5 травня. Саме вручення нагороди відбудеться у вересні 2010 року.

Відзначимо, що на сайті Пентагону ніяких згадок про Марка Симаковськи немає. Проте стаття про нього була опублікована в газеті Washington Post 10 травня. Як зазначається в матеріалі, до 8 серпня 2008 Симаковське був непримітним початківцям співробітником Пентагону. "Всього одна ніч перетворила 28-річного офіцера у ключового радника зі стратегічних питань", - пише автор статті.

Батьки Симаковськи мігрували в США з Ленінграда в 1976 році. Завдяки ним він вивчив російську мову.

Сам Симаковськи говорить, що з дитинства мріяв про дипломатичній кар'єрі. Після закінчення навчання в університеті Джорджтауна він відправився продовжувати освіту до Грузії. За останні сім років він об'їздив всю країну і зав'язав потрібні зв'язки, які і допомогли йому піднятися по службі.

У Пентагоні Симаківськи був призначений на посаду директора відділу Грузії і Молдавії. Коли почався конфлікт між Росією і Грузією, він використовував свої контакти в уряді Грузії, щоб швидко зібрати інформацію з місця подій і доповісти про ситуацію командуванню.

"Марк провів нараду з міністром оборони Робертом Гейтсом, який був так вражений його доповіддю, що доручив Марку продовжувати інформувати їх надалі", - розповів колишній заступник помічника міністра оборони по Європі і НАТО Ден Фата.

За його словами, Симаковськи першим в Пентагоні дізнався і доповів про початок війни між Росією і Грузією. Після цього він продовжував невпинно спостерігати за ситуацією, передаючи отримані від своїх джерел в Грузії відомості керівництву Пентагону. Він також підготував рекомендації щодо реагування США на події в Грузії і координував повернення 2 тис. грузинських військовослужбовців з Іраку додому.

Сам Симаковськи в інтерв'ю Washington Post заявив, що розглядає свою роботу на уряд США як можливість віддячити країні, яка дала його сім'ї все. Зокрема, можливості і свободу, зауважив він.
"Війна між Росією і Грузією була творчим досвідом для мене, - розповів Симаковськи.- Це додатково переконало мене в необхідності взаємодії керівництва США та Євразії. Я сподіваюся, що зможу і надалі надавати підтримку розвиткові оборонної політики США і політики безпеки на довгі роки".

У числі інших кандидатів на отримання нагороди "Служіння Америки" в 2010 році-експерт Національної ради з безпеки транспорту Роберт Бензон, який розслідував найбільші в США авіакатастрофи, а також займався справою посадки пасажирського літака на річку Гудзон.

Також співробітники прокуратури Бостона, які розкрити змову фармацевтичної компанії Pfizer з лікарями, які за винагороду виписували пацієнтам препарати саме цього виробника, і група економістів, які розробили план з порятунку фінансової системи США від кризи 2008 року.

Читайте також:

У США створюють армію безсмертних солдатів-рабів

Пентагон вперше за півстоліття розкрив дані про ядерний арсенал США

Пентагон направив Національну гвардію США на боротьбу з нафтовою плямою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: