Сина останнього короля Італії судять за підкуп чиновників

Нащадка Савойської королівської династії Вітторіо Емануеле підозрюють у причетності до сицилійської мафії.

Син останнього короля Італії, 72-річний бізнесмен Вітторіо Емануеле, звинувачується у причетності до корупції і підкупу чиновників.

Суд італійського Потенца 23 вересня ухвалив рішення притягнути Емануеле до суду. Перше засідання призначене на 21 грудня.

Справа Вітторіо Емануеле отримала в Італії назву "Савойагейт". Вперше старший представник королівської династії був притягнутий до суду три роки тому.

Тоді його звинуватили в причетності до злочинної організації, яка займалася підкупами, фальсифікаціями, незаконним продажем гральних автоматів і примусовою проституцією.

Карабінери стверджували, що ця організація була тісно пов'язана із сицилійською мафією. Слідство встановило, що "спадкоємець престолу" отримував великі суми від власників гральних закладів і передавав ці гроші державним чиновникам, які відповідали за контроль над гральним бізнесом.

Вітторіо Емануеле був заарештований 16 червня 2006 року і доправлений до в'язниці міста Потенца, де провів тиждень. Після цього його звільнили під домашній арешт, а місяць потому – під підписку про невиїзд. Ця заборона була знята 1 грудня, проте справу не закрили.

"Не можна було очікувати нічого іншого в цій заплутаній історії. Я вірю, що все буде з'ясовано, але ці звинувачення завдають мені болю", - так Вітторіо Емануеле прокоментував останнє рішення суду.

Останній король Італії Умберто Другий був висланий разом з сім'єю з країни в 1946 році після загальнонаціонального референдуму з питання про форму державного устрою країни.

Тоді більшість італійців висловилися за республіку і ліквідацію монархії, яка заплямувала себе співпрацею з фашистським режимом Муссоліні.

З того часу жоден представник Савойської королівської династії, згідно з Конституцією республіки, не мав права ступати на землю Італії. Тільки у 2002 році італійський парламент вніс відповідні зміни до Основного закону країни і зняв цю заборону. Представники Савойської династії повернулися на батьківщину 15 березня 2003 року.

Читайте також:

Ділового партнера Берлусконі заарештували за наркоторгівлю

Екс-президент Ізраїлю постав перед судом за зґвалтування

Суд дозволив Ющенку вживати слово "жопа"

Екс-лідер Тайваню засуджений до довічного ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: