Сини померлого шейха в ОАЕ почали боротьбу за трон

Криза влади в еміраті Рас-ель-Хайм в ОАЕ: після смерті батька сини не можуть вирішити, кому дістанеться трон. На вулицях з'явилися патрулі урядових військ.

27 жовтня у віці 92 років помер правитель емірату Рас-ель-Хайм (четвертого за розміром в Об'єднаних Арабських Еміратах) шейх Сакр бен Мухаммад аль-Касімі.

Його смерть призвела до кризи влади в еміраті. Сини шейха розпочали боротьбу за батьківський трон.

Вища рада ОАЕ, до якої входять глави семи еміратів, що становлять федерацію, оголосили наступником еміра його четвертого сина - 54-річного шейха Сауда.

Проте його старший брат, шейх Халід, проголосив новим правителем себе, розмістивши в Інтернеті відповідне відеозвернення.

За інформацією, що надходить з ОАЕ, зараз палац еміра оточений федеральними військами. Але поки не зрозуміло, збираються військові затримати прихильників самозванця Халіда чи просто забезпечити плавний перехід влади до молодшого сина покійного правителя.

У країні оголошено тижневу жалобу, приспущені державні прапори, але водночас поблизу найважливіших об'єктів в Рас-ель-Хаймі з'явилися патрулі урядових військ.

Династія аль-Касімі править еміратом з 18 століття.

Шейх Сакр керував еміратом, який приєднався до федерації ОАЕ в 1971 році, більше 60 років. Останні кілька місяців 92-річний шейх перебував у лікарні.

Економіка Рас-ель-Хайма значно відстає від Абу-Дабі і Дубаї, ВВП емірату становить всього 1,5% від ВВП ОАЕ.

Основа економіки - виробництво будматеріалів, цементу, скла і фармацевтичної продукції.

Емірат має свій власний фонд національного добробуту, Ras al Khaimah Investment Authority (RAKIA), розмір коштів якого, за даними ЗМІ, становить близько 2 мільярдів доларів. Населення емірату - 300 тисяч людей.

Читайте також:

Столиця ОАЕ до кінця сторіччя може зникнути під водою

Афганський таліб відрізав 12-річній дружині ніс і вуха

У Марокко знайшли тіло зниклого арабського шейха

Саудівська принцеса втекла до коханця в Британію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: