Сирія заявила, що ЄС оголосив їй війну

В уряді Сирії заявили, що Дамаск не потерпить жодного зовнішнього втручання у внутрішні справи і санкції ЄС розглядаються як оголошення війни.

міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем
AFP
Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем
Сирійський уряд розглядає санкції, введені проти нього країнами ЄС, як оголошення війни. Про це заявив міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем.

Санкції Євросоюз оголосив проти низки високопоставлених сирійських урядовців, а також кількох великих компаній, пов'язаних з сірійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожено, а пов'язаним з режимом урядовцям і бізнесменам заборонено з'являтися на території ЄС. Такі дії ЄС пов’язані із відмовою Сирії проводити демократичні реформи.

Що саме у рамках цієї "війни" має намір зробити керівництво Сирії, дипломат не уточнив.

Сирійський міністр також сказав, що Дамаск не потерпить жодного зовнішнього втручання у внутрішні справи. Він, зокрема, виключив можливість встановлення над Сирією зони, забороненої для польотів, або іншої форми іноземного військового втручання.

Окрім того, Муаллем закликав Туреччину переглянути її жорстку позицію щодо сирійського керівництва.

Раніше Анкара у категоричній формі вимагала від Дамаску припинити насильство щодо власного населення. Ця вимога була спричинена тим, що вже більш як десять тисяч сирійців з прикордонних районів втекли від свого уряду до Туреччини. При цьому потік вимушених переселенців не зменшується.

У зв'язку з цим турецький президент Абдулла Гюль виступив з вимогою до сирійського колеги Башара Асада оголосити про створення у Сирії плюралістичної багатопартійної системи, проведення там чесних виборів під наглядом іноземних представників, припинити насильство і надати свободу ЗМІ.

Сирійці поки ці вимоги виконати не готові.

Читайте також:

Сирійська опозиція слідом за лівійською об'єдналася у Національну раду

Шокуюче відео: охорона палестинських лідерів влаштувала бійню в таборі біженців

13-річний хлопчик, убитий спецслужбами, став символом революції у Сирії

США вводять санкції проти президента Сирії

ВідеоВ Сирії продовжуються безлади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: