Сирія відкрила кордон з Ліваном

Президент Сирії розпорядився відкрити два головні контрольно-пропускні пункти на кордоні Сирії з Ліваном.

Сирійський президент Башар Асад розпорядився зняти всі обмеження на пересування між північним Ліваном, де нещодавно закінчилися бої між ліванською армією та угрупуванням "Фатх ель-Іслам" і Сирією, та відкрити два головні контрольно-пропускні пункти в цій частині країни - Аль-Аріда та Ад-Дабусія.

Про це віце-президент Сирії Фарук аш-Шара повідомив політикам, підприємцям і громадським діячам із провінції Північний Ліван, що відвідали його в понеділок.

До цієї делегації увійшли колишній прем'єр-міністр країни Омар Караме, екс-глава МВС Лівану та лідер християнського руху "Марада" Сулейман Франж'є, депутат ліванського парламенту Мустафа Хусейн, а також представники муніципалітетів міст півночі Лівану, торговельно-промислових і сільськогосподарських палат.

Делегація приїхала до Сирії просити відновити роботу КПП на півночі країни, закриття яких наприкінці травня через бойові дії в Лівані негативно позначилося на економіці цього регіону, і так серйозно потерпілого в результаті внутрішнього конфлікту.

Через закриття північного кордону між Ліваном і Сирією працював лише один прикордонний перехід Аль-Маснаа, розташований на автотрасі, що сполучає Бейрут із Дамаском, який виявився непомірно переобтяжений. Щоб дістатися до нього, жителям північних районів Лівану доводиться перетинати всю країну.

Аш-Шара зазначив, що Сирія з увагою стежила за подіями на півночі Лівану та підтримувала ліванську армію.

"Сирія була та залишається на боці Лівану всіма своїми помислами," - заявив він.

Сирійський кордон - єдиний сухопутний вихід Лівану в зовнішній світ. Через неї здійснюється практично вся його торгівля з арабськими країнами, а також доставка туди транзитних вантажів, що поступають у ліванські порти на Середземному морі. Закриття цього кордону чревате для Лівану величезним економічним збитком.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: