Сирія відповість на санкції ЄС дружбою з Росією та Китаєм

У відповідь на санкції Євросоюзу Сирія планує скористатися партнерськими відносинами з Росією і Китаєм.

Сирія скористається партнерськими відносинами з Росією і Китаєм у відповідь на санкції ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ республіки Валід Муаллем.

За його словами, для Сирії дуже важлива позиція Росії, "і ми розраховуємо на її підтримку". Він розповів, що "не слід випускати з уваги, що Сирію і Росію пов'язують традиційні відносини стратегічного характеру".

"Вони (Євросоюз) намагаються нав'язати нам свою волю, вплинути на процес прийняття рішень, але історія довела, що Сирія не піддається тиску", - цитує Муаллема. За його словами, на санкції ЄС Сирія відповість зміцненням партнерства з Росією, Китаєм та країнами Латинської Америки, щоб довести Заходу, що "світ широкий і складається не тільки з Європи і США".

Глава МЗС Сирії додав, що Євросоюз "зробив велику помилку", включивши президента Башара Асада до списку осіб, проти яких діють санкції ЄС. Цей крок, вважає він, в першу чергу, "завдає шкоди інтересам самих європейців". За словами міністра, його країна відповість зміцненням національної єдності і реалізацією програми реформ, що "дозволить країні вийти із кризи ще більш зміцнілою".

Нагадаємо, напередодні Євросоюз ввів ряд санкцій глави держави Башара Асада. Серед них – арешт банківських рахунків і заборону на в'їзд до країн ЄС. Причиною послужило жорстоке припинення місцевими урядовими військами масових акцій протесту, спрямованих проти політики влади. А 18 травня адміністрація президента США Барака Обами також ввела санкції відносно Асада та ще шести високопоставлених членів сирійського уряду через порушення прав людини. Санкції передбачають заморожування всіх рахунків чиновників на території США, а також заборону американцям на ведення з ними будь-якого бізнесу.

Читайте також:

Жахливе відео: у Сирії влада розстріляла демонстрації, загинули діти

ЗМІ: США почали втілювати лівійський сценарій у Сирії

США вводять санкції проти президента Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: