Сирійська армія почала наступ на курдські території. Війська Асада збираються протистояти турецькій агресії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чи погодили урядові війська свої дії з курдськими "Демократичними силами", поки невідомо.

Сирійська урядова армія почала наступ у північній частині країни, війська Башара Асада рушили на північ, щоби "протистояти турецькій агресії". Про це повідомляє державне агентство SANA.

Чи погодили урядові війська свої дії з курдськими "Демократичними силами", поки невідомо. За даними ліванського телеканалу Al Mayadeen, який посилається на джерела серед курдів, армія Башара Асада просувається без опору: солдати без бою пройшли всі блокпости і увійшли в Манбідж.

Раніше Al Mayadeen з посиланням на свої джерела повідомляв, що сирійська армія в найближчі 48 годин має намір зайняти контрольовані курдами міста Манбідж і Кобані.

Ці міста – останні великі населені пункти на сході провінції Алеппо, які підпорядковувалися Дамаску після розгрому в цій частині країни загонів "Ісламської держави".

Відео Спинити Ердогана: чим обернеться для світу і України напад Туреччини на Сирію  

Туреччина - повноцінний член НАТО - цього тижня атакувала прикордонні райони сусідньої Сирії. Незважаючи на заклики союзників по Альянсу зупинитись, незважаючи на погрози з боку Дональда Трампа "повністю зруйнувати" економіку Туреччини, якщо та вчинить будь-які дії, які він вважатиме недопустимими. Свою операцію турки назвали "Джерело миру". І спрямована вона проти сирійських курдів-ополченців, яких Анкара називає терористами.  

Спинити Ердогана: чим обернеться для світу і України напад Туреччини на Сирію  

Наступ турецьких військових на півночі Сирії розпочався 9 жовтня. Згідно з офіційною позицією Анкари, мета операції полягає у витісненні курдських "Загонів народної самооборони" (YPG) від кордону з Туреччиною та створенні "коридору безпеки" уздовж турецько-сирійського кордону. Анкара вважає YPG сирійським відгалуженням забороненої турецькою владою "Робітничої партії Курдистану" (РПК). Цей крок Анкари засудили раніше Вашингтон, Берлін та офіційний Дамаск. 

За даними ООН, понад 130 тисяч людей на північному сході Сирії змушені були залишити місця свого проживання через наступ турецьких військ. Більшість з цих людей мешкали у сільських районах поблизу прикордонних міст Тель-Аб'яд та Рас-ель-Айн.

13 жовтня президент США Дональд Трамп заявив, що він спільно з багатьма конгресменами, зокрема, від Демократичної партії, веде розробку пакету санкцій проти Туреччини. За словами Трампа, у питанні санкцій проти Туреччини "є потужний консенсус". Водночас США заявили, що починають виведення 1 тисячі американських військовослужбовців з півночі Сирії.

Наступ Туреччини на Сирію інфографіка
ТСН.ua

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції