Сирійська армія захопила місто, де бойовики розправилися над 120 поліцейськими

Операція по зачистці міста, в якій задіяні елітні частини сирійської армії, почалася напередодні вранці. Вже полудня армія повністю контролювала прилеглі села і передмістя.

Армія Сирії в неділю, 12 червня увійшла в місто Джіср еш-Шогур в провінції Ідліб в рамках військової операції проти бойовиків, жертвами яких у місті стали раніше 120 правоохоронців.

Як відомо, на початку червня 120 поліцейських загинули на північному заході країни, потрапивши в засідку.  лени збройних угруповань влаштували засідку і напали на співробітників сил правопорядку, які прямували в місто Джіcр-еш-Шогур для участі у військовій операції в рамках боротьби з антиурядовими протестами.

За словами очевидців, в місті чутні постріли, ряд житлових будинків охоплені пожежею.

Операція по зачистці міста, в якій задіяні елітні частини сирійської армії, почалася напередодні вранці. До полудня армія повністю контролювала прилеглі села і передмістя. Бойовики, що засіли в місті, чинять запеклий опір. Обстрілу з їхнього боку напередодні піддалася навіть група сирійських журналістів, які супроводжують армію.

У четвер в район Джіср Еш-Шогур були направлені колони танків і тисячі військовослужбовців, а також четверта бронетанкова дивізія під командуванням брата сирійського президента Башара Асада - Махер Асада, що відзначилася в придушенні антиурядових виступів у місті Дера, Хомс, Баніяс і Хама.

Джіср еш-Шогур населений переважно мусульманами-сунітами. Велика частина жителів покинула місто до початку операції, багато хто перейшов кордон і сховався на території Туреччини.

В кінці 70-х - початку 80-х років минулого століття члени забороненої в Сирії організації "Брати-мусульмани" в провінції Ідліб вже піднімали заколот проти правлячого режиму. У ході його придушення тоді близько ста чоловік були вбиті, в тому числі і в Джіср еш-Шонурі.

Телеканал "Аль-Джазіра" у п'ятницю, 10 червня повідомив, що в захопленому місті бойовики для залякування розкидали на вулицях частини тіл убитих сирійських військовослужбовців, а інші скинули в річку Аль-Асія, на якій стоїть місто.

Бойовики також заборонили жителям залишати місто, маючи намір використовувати їх у якості "живого щита" при штурмі сирійською армією. За деякими відомостями, бойовики, що захопили місто, відносяться до екстремістських ісламістських організацій, заборонених у Сирії.

У свою чергу, сірійські правозахисники заявили, що вбивства і насильство в Джіср еш-Шогурі сталися внаслідок розколу всередині самої сирійської армії, частина якої долучилася до антиурядових сил, які вимагають повалення правлячого в Сирії режиму.

Читайте також:

У Сирії понад сотню поліцейських загнали у засідку і жорстоко вбили

У Сирії військові розстріляли масштабну демонстрацію

13-річний хлопчик, убитий спецслужбами, став символом революції у Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: