Сирійські опозиціонери оцінили потенціал армії, яка воює проти Асада і Росії

Сирійський народ розуміє всю сутність кремлівського лицемірства, але, на жаль, у нього немає ані власних літаків, ані бойових БПЛА, ані ПЗРК, аби протистояти ПКС РФ.

У Сирії постійно з'являються нові повстанські угруповання, дрібні катіби (загони) об'єднуються в союзи, які потім називають себе арміями, а загальна кількість збройної опозиції давно перевалила за 100 тис. бійців.

Про це в інтерв'ю для ТСН.ua розповіли представники опозиційної до Асада бригади Ахрар Аш-Шам.

За їхніми словами, умовно, всю опозицію можна розділити на дві коаліції, навколо яких збираються інші групи.

"До коаліції "Фатх Халябі" (Завоювання Алеппо) входять угруповання повстанців, які отримують озброєння та іншу допомогу від країн Близького Сходу. До коаліції "Джейш аль-Фатх" (Армія завоювання) в основному входять муджахиди, яких світові ЗМІ називають джихадистами або терористами. Обидві коаліції протистоять Асаду і шиїтам, але муджахиди не отримують підтримки ззовні, тому вони не залежать від волі Америки або Європи. В цьому і полягає інший бік "Джабхат ан-Нусра" (JFSham), яка фактично є тим фундаментом, на якому будуються всі інші групи моджахедів", - розповіли опозиціонери.

Співрозмовники також зазначили, що Росії та іншим країнам, пов'язаним із Сирією, вигідно використовувати "Джабхат ан-Нусра" як якийсь козир у своїх спекулятивних іграх.

"Всім відомо, що "Джабхат Фатх аш-Шам" (JFSham) - це колишня філія Аль-Каїди, яка безпосередньо підпорядковувалася Усамі бін Ладену, а потім Айману аз-Завахірі. Москві дуже зручно під виглядом боротьби з ІДІЛ та Аль-Каїдою усувати опозицію Асада", - розповідають в угрупуванні.

Вони також зазначили, що під ударами ПКС РФ гинуть не тільки цивільні особи, а й повстанські угруповання, які ніколи не мали нічого спільного з Аль-Каїдою. Сирійський народ розуміє всю сутність кремлівського лицемірства, але, на жаль, у нього немає ані власних літаків, ані бойових БПЛА, ані ПЗРК, щоб протистояти ПКС РФ.

Сирійські опозиціонери заявляють, що роль "Джабхат ан-Нусра" в сирійській війні проста, муджахиди вважають своїм священним обов'язком захистити одновірців-сунітів від будь-якої агресії, чи це режим Асада, шиїтські найманці, російські, американці або ІДІЛ.

"Конституція муджахидів - це Коран, війна - джихад, закон - шаріат Аллаха. Після того, як пророк Мухаммад, нехай благословить його Аллах і вітає, залишив цей світ, його сподвижники встановили на сирійській землі Халіфат із центром в Дамаску, а потім у Багдаді. За законами ісламу землі мусульман повинні бути повернуті під справедливий закон шаріату. Така політика JFSham", - додали вони.

Зазначимо, що у Сирії не припиняються бойові дії, в яких з одного боку воюють урядова армія, російські військові, найманці з Лівану та Ірану, а з іншого їм протистоять сирійська опозиція з представників помірних і радикальних сил, найманці з понад ста країн і західна коаліція на чолі з США. Третьою стороною є "Ісламська держава", яка утримує значну територію країни.

Кореспонденту ТСН.ua вдалося зв'язатися з тими, хто займається інформаційним висвітленням діяльності угруповання. Більше читайте за посиланням.

Пил та руїни. Reuters показало фото вщент зруйнованого унаслідок авіаударів Алеппо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: