Сирійські війська розпочали штурм бунтівного міста

Урядові війська були направлені до Хами ще кілька тижнів тому, проте до теперішнього моменту вони не штурмували центральну частину міста, обмежуючись арештами у передмістях.

У Сирії урядові війська вранці в неділю, 31 липня, почали штурм міста Хама.

"Танки входять в місто з чотирьох сторін. Вони ведуть безладну стрілянину", - розповіли західним ЗМІ місцеві жителі, додавши, що загородження, встановлені на дорогах, не змогли зупинити бронетехніку.

Урядові війська були направлені до Хами ще кілька тижнів тому, проте до теперішнього моменту вони не штурмували центральну частину міста, обмежуючись проведенням арештів у передмістях.

Хама - четверте за кількістю мешканців місто Сирії, його населення перевищує 600 тисяч чоловік. Це місто є одним з центрів антиурядових виступів, учасники яких вимагають відставки президента Башара Асада.

8 липня Хаму відвідали посли США та Франції в Сирії. Після цього візиту офіційний Дамаск звинуватив США і Францію у втручанні у внутрішні справи держави, а на посольства цих країн в столиці Сирії напали прихильники Башара Асада.

У 1982 році в Хамі відбулося повстання проти режиму Хафеза Асада, який перебував тоді при владі в Сирії. Під час придушення повстання загинули близько 20 тисяч осіб.

Акції протесту, учасники яких вимагають відставки Башара Асада, проходять в Сирії з кінця березня 2011 року. Повідомляється, що влада Сирії вживає жорстких заходів для придушення антиурядових виступів. За даними сирійських правозахисників, станом на кінець липня, в країні в ході розгону демонстрацій загинули близько 1,7 тисячі чоловік.

Читайте також:

Лідер "Аль-Каїди" підтримав сирійських заколотників, назвавши їх "святими воїнами"

У Сирії дозволять створювати нові політичні партії

Опозиція Сирії створила "Раду національного порятунку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: