Ситуація на АЕС "Фукусіма-1": найбільша небезпека зберігається на третьому блоці

На третьому енергоблоці повністю не працює система охолодження, що, ймовірно, призвело до розплавлення палива в реакторі.

 Найбільш небезпечна ситуація зберігається навколо третього енергоблоку японської АЕС "Фукусіма-1", яка, нагадаємо, серйозно постраждала від потужного землетрусу і викликаного ним цунамі. Про це повідомляють західні ЗМІ з посиланням на обізнані джерела.

Як повідомляється, на третьому енергоблоці повністю не працює система охолодження, що, ймовірно, призвело до розплавлення палива в реакторі. Однак безпосередня оболонка реактора не пошкоджена.

На першому блоці також не працює охолодження. Є ймовірність часткового розплавлення палива в реакторі, у якого також не пошкоджена внутрішня оболонка. Судячи з усього, пробитий зовнішній сталевий корпус реактора, звідки зафіксований викид радіоактивної пари. У результаті вибуху водню пошкоджено будівлю енергоблоку, повністю зруйнована його дах.

На другому енергоблоці також немає охолодження. Будівля пошкоджена. Є ймовірність того, що в результаті вибуху водню пробитий басейн для зниження тиску, де знаходиться радіоактивна вода. Фахівці підозрюють також, що цим же вибухом міг бути пробитий зовнішній корпус реактора.

На четвертому енергоблоці в реакторі немає ядерного палива, оскільки до моменту землетрусу і цунамі він був на плановому техогляді. Однак відпрацьовані паливні стрижні знаходяться в басейні охолодження у верхній частині будівлі, де могла пройти некерована ланцюгова реакція. Будівля сильно зруйнована.

Що до п'ятого та шостого енергоблоків, на них відновлена ​​подача енергії з аварійних дизелів. Там йде охолодження басейнів з відпрацьованими стрижнями.

Слідкуйте за новинами про наслідки цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Рівень радіації у Києві удвічі вищий, ніж у Токіо

Ситуація на японських АЕС буде критичною ще 10 днів

Прем'єр Японії виступив з екстреним зверненням до нації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: