Ситуація на АЕС у Японії критична: води для охолодження більше не залишилося

На аварійній станції в Японії залишилася невелика група зі 180 фахівців, які з ризиком для життя намагаються не допустити викиду радіації.

У басейні з відпрацьованим паливом на АЕС "Фукусіма-1" не залишилося більше води для охолодження. Рівень радіації стрімко зростає.

Голова Комісії з ядерного регулювання США (NRC) Грегорі Яцко назвав ситуацію критичною. За його словами, за відсутності води не можна буде зупинити процес плавлення ядерного палива, що може призвести до викиду радіоактивних речовин.

Яцко не пояснив, звідки він отримав таку інформацію, але експерти комісії з ядерного регулювання та міністерства енергетики США працювали на місці аварії на АЕС у Фукусіма.

Тим часом до АЕС намагаються підвести нову лінію електропередачі, щоб забезпечити енергією систему охолодження реакторів і сховищ відпрацьованого ядерного палива.

Повідомляється, що ЛЕП буде "скоро запущена", проте точні терміни не називаються.

Зараз до станції підігнали поліцейський автомобіль з водометом. Японські енергетики вважають, що зуміють з його допомогою залити водою басейн з відпрацьованим паливом, не піддаючи ризику життя людей.

На аварійній станції залишилася невелика група зі 180 фахівців. Навколо станції - 30-кілометрова зона евакуації, з якої вивезли людей.

Дозиметри в околицях "Фукусіми" зараз показують 400 мілізіверт на годину, що вже становить ризик для здоров'я, а 1000 мілізіверта можуть викликати променеву хворобу (щорічна доза радіації, яку отримує звичайна людина, близько 3 мілізіверт).

Євросоюз найближчим часом очікує можливі "катастрофічні події на АЕС "Фукусіма-1".

Японським журналістам стало відомо про стан кожного з шести енергоблоків аварійної АЕС.

Будівля першого енергоблока зруйнована вибухом. Оболонка реактора ціла, проте паливні стрижні розплавилися на 70%. У повітря виділяються радіоактивні пари і водень, система охолодження не працює. Нагрівається сховище з відпрацьованим паливом, яке розташоване над реактором.

На другому енергоблоці картина не менш тривожна. Будівля також зруйновано вибухом, серйозно пошкоджена оболонка реактора, паливні стрижні розплавилися на 33%. Води в реакторі немає, і процес розплавлення ніщо не стримує.

На третьому енергоблоці будівля, в якій розташований реактор, зруйнована, сам реактор частково пошкоджений, частково розплавилися паливні стрижні. Для охолодження в активну зону подають морську воду.

На ще одному аварійному енергоблоці - четвертому - будівля зруйнована вибухом, там виникала пожежа. Зафіксовано виділення радіоактивної пари і водню. Паливні стрижні оголені, є загроза розплавлення. Система охолодження не працює.

На АЕС "Фукусіма-1" є ще два реактори - п'ятий і шостий. За повідомленням влади, ситуація там стабільна, будівлі енергоблоків не пошкоджені, проте, за останніми даними, температура в сховищах над реакторами поступово підвищується.

Слідкуйте за новинами про цунамі та ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

"Японський Чорнобиль": на "Фукусімі" почало плавитися ядро реактора

Експерти: українські АЕС витримають не тільки землетрус, але й теракт

Чим небезпечне радіоактивне зараження і як рятуватися

На третьому реакторі "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

ВідеоСитуація на АЕС у Японії критична

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: