Ситуація на "Фукусіма-1" погіршується: порушена герметичність на трьох енергоблоках

Реактори треба заливати морською водою, проте ця вода, стаючи радіоактивною, просочується назовні і створює небезпечну радіаційну обстановку на енергоблоках.

Важка ситуація на японській атомній станції "Фукусіма-1", наполовину зруйнованої ударом 14-метрового цунамі і вибухами водню, загрожує остаточно зайти в глухий кут.

Головне завдання ліквідаторів, які працюють на знос, на даному етапі полягає в охолодженні перегрітих аварійних реакторів, однак тут утворилося замкнене коло. Щоб збивати температуру стрижнів, реактори треба заливати морською водою, проте ця вода, стаючи радіоактивною, просочується назовні і паралізує роботи, створюючи небезпечно високу радіаційну обстановку на енергоблоках.

Радіоактивна вода залила підземні поверхи турбінних корпусів енергоблоків і їх дренажні системи, які ведуть до берега моря. У цих приміщеннях, поруч з будівлями першого і другого енергоблоків відзначено значну кількість накопиченої води - до 15 тисяч тонн. Вона виливається або безпосередньо з реакторів, або з труб, що ведуть від них до турбін.

Це означає, що на АЕС порушена герметичність 12-сантиметрових сталевих корпусів, за якими знаходяться розпечені ядерні паливні стрижні. Судячи з усього, пошкодження такого роду отримали три з шести енергоблоків. Майже напевно в них частково або повністю сталося розплавлення ядерного палива.

Таким чином, поки ліквідатори не тільки не мають можливості переломити ситуацію на краще, але і зіткнулися з проблемами, які поки не можуть вирішити. Раніше вони спробували заливати в реактори поменше води - і температура там небезпечно підскочила. Куди і як відкачувати радіоактивну воду - це тепер друга головне завдання, що стоїть перед ними.

У той же час, за даними телеканалу "Вести", вміст радіоактивного йоду в районі першого енергоблоку аварійної АЕС перевищує гранично допустимі значення більш ніж в 10 тисяч разів, у ґрунтових водах - у 4,5 тисячі разів.

Експерти кажуть, десятитисячне перевищення допустимого радіаційного фону в ґрунтових водах - це дуже погана ознака. Проте влада продовжує заперечувати, що заражений грунт і вода з таким змістом ізотопів загрожує життю людини.

Рівень радіації у воді у другому блоці, представляє найбільшу небезпеку, перевищує 1 000 мілізіверт на годину. Це в чотири рази вище річної норми опромінення, встановленої для учасників аварійної операції на АЕС "Фукусіма-1". Роботи на станції в таких умовах змушені зупинити.

Звичайною річною нормою граничного опромінення для співробітників АЕС у Японії вважається 100 мілізіверт на годину. Дозу радіації більше цього рівня вже отримали 19 ліквідаторів. Норма опромінення для звичайної людини - від 1 до 2,5 мілізіверта на рік.

Тим часом уряд Японії схвалив новий план термінового відкачування води з надзвичайно високим рівнем радіації, що переповнила циркуляційні системи в турбінних залах чотирьох найбільш проблемних реакторів і скопилася в тунелях поблизу будівель енергоблоків. Для цього, як повідомляють у п'ятницю токійські ЗМІ, вирішено побудувати новий резервуар.

Читайте також:

Фукусіма: понад 1000 тіл жертв із зони відчуження ховати і кремувати не можна

Прем'єр-міністр Японії вирішив закрити АЕС "Фукусіма-1"

МАГАТЕ визнало, що влада Японії не може справитися з "Фукусімою"

ВідеоСитуація на "Фукусіма-1" погіршується: порушена герметичність на трьох енергоблоках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: