Ситуація на "Фукусімі": радіоактивний стронцій знайшли за межами зони відчуження

Найвища концентрація відмічена в селищі Наміе. Вміст стронцію-89 там склав 1,5 тисячі беккерелів, а стронцію-90 - 250 беккерелів на кілограм ґрунту. Проба бралася 6 травня.

У ряді районів, розташованих на північний захід від аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" за межами 20-кілометрової зони обов'язкової евакуації, в ґрунті виявлено невеликий вміст радіоактивного стронцію. Про це заявили офіційні представники японської влади.

Як повідомляється, в результаті аналізу проб ґрунту, узятих у 11-ти точках префектури Фукусіма на північно-західному напрямку в 22-62 кілометрах від АЕС, виявлені радіоактивні стронцій-89 і стронцій-90. Проби бралися в період з останньої декади березня до середини травня.

Найвища, але не небезпечна для здоров'я людей концентрація відмічена в селищі Наміе. Вміст стронцію-89 там склав 1,5 тисячі беккерелів, а стронцію-90 - 250 беккерелів на кілограм ґрунту. Проба бралася 6 травня.

Як повідомлялося раніше, на початку червня радіоактивні елементи були знайдені в землі населених пунктів Окума і Футаба, розташованих на північний захід від АЕС. Їх концентрація майже в десть разів перевищила показники, зафіксовані до аварії на станції. Обидва селища розташовані в 20-кілометровій зоні відчуження.

Нагадаємо також, оператор "Фукусіми" днямси визнав, що занизив реальні масштаби витоки радіації.

Читайте також:

На "Фукусімі-1" зіткнулись з двома новими проблемами

З першого енергоблоку "Фукусіми" йде пара з "екстремально високим" рівнем радіації

Японець з околиць "Фукусіми" зняв на відео безвухого кролика-мутанта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: