Ситуація на "Фукусімі" знову критична: станції загрожує вибух

В енергоблоках атомної станції "Фукусіма-1" знову почав накопичуватися водень. Фахівці заявили про загрозу детонації.

Новий вибух може статися на аварійній АЕС "Фукусіма-1". Для усунення загрози детонації в реактори буде закачано газоподібний азот.

Причиною вибуху може стати водень, який знову почав накопичуватися в енергоблоках атомної станції. Підвищена концентрація водню зафіксована на першому реакторі. Операція по закачуванню азоту в реактори, можливо, почнеться вже в середу. Її проведення буде здійснювати енергетична компанія Tokyo Electric Power - оператор АЕС.

ОНЛАЙН-КАРТА РІВНЯ РАДІАЦІЇ

Станція "Фукусіма-1" обладнана пристосуваннями для введення газу всередину реакторів, однак фахівці збираються використовувати альтернативні пристосування.

Процедура займе декілька днів. На початку закачування можливий викид радіації в атмосферу, тому працівники будуть на час евакуйовані з першого, другого, третього і четвертого енергоблоків.

КАМІКАДЗЕ ВРЯТУВАЛИ СВІТ ВІД ЯДЕРНОЇ КАТАСТРОФИ

Нагадаємо, що в рамках ліквідації наслідки вибуху на "Фукусіма-1" компанії "TEPCO" довелося скинути в океан 11,5 тисяч тонн радіоактивної води. Влада Японії принесла вибачення сусіднім країнам за це рішення.

"Цей крок був зроблений для того, щоб запобігти витоку води з вмістом великої кількості радіоактивних елементів. Ми розуміємо, що скидаємо радіоактивну воду, і дуже сильно шкодуємо про це", - йшлося в заяві генерального секретаря уряду Японії Юкіо Едано. Крім того, високопоставлений чиновник вибачився за те, що Японія не попередила сусідів про плани по скиданню зараженої води в Тихий океан.

Читайте також:

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Апокаліпсис в Японії: кількість жертв жахає навіть фахівців

Радіоактивність води, яка витікає з "Фукусіми" до океану, в 7,5 млн разів вище норми

ВідеоВитік радіоактивної води з "Фукусіми" повністю зупинено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: