Ситуація на японських АЕС буде критичною ще 10 днів

Ситуація на першому, другому і третьому енергоблоках аварійної японській АЕС "Фукусіма" залишається серйозною, але стабільною.

 Ситуація на атомних електростанціях в Японії буде залишатися критичною ще від 7 до 10 днів, вважає директор Інституту безпечного розвитку атомної енергетики Російської академії наук Леонід Большов.

"Або все вигорить, або захолодять", - зазначив Большов.

У той же час глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано повідомив, що ситуація на першому, другому і третьому енергоблоках аварійної японській АЕС "Фукусіма" залишається серйозною, але стабільною. Істотного погіршення обстановки на АЕС з 17 березня зафіксовано не було.

Як відомо, протягом 17 і 18 березня на АЕС "Фукусіма" проводилася операція по заливці води в реактори, яка повинна запобігти перегріву і розплавленню паливних стрижнів, що може призвести до великого викиду радіаційних речовин в атмосферу.

Ближче до кінця п’ятниці операція з заливки реакторів аварійної АЕС "Фукусіма" водою "з землі" за допомогою водяної гармати була відкладена через прокладку екстреної лінії електропостачання.

Землетрус магнітудою 9, що обрушив на Японію 11 березня, викликав надзвичайний стан на АЕС "Фукусіма-1", відключивши постачання електроенергії в систему охолодження реакторів. З тих пір з шістьох реакторів на АЕС сильний перегрів був зафіксований на чотирьох реакторах, де неодноразово вирувала пожежа та були вибухи.

Раніше сьогодні Японія підвищила рівень радіаційної загрози в районі аварійної АЕС "Фукусіма-1" до 5 балів (максимальне значення - 7).

Читайте також:

Рівень радіації у Києві удвічі вищий, ніж у Токіо

Радіоактивний шлейф з Японії досяг Каліфорнії

Прем'єр Японії виступив з екстреним зверненням до нації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: