Скандал навколо грецького Vodafone

Грецька телекомунікаційна компанія Vodafone Greece буде оштрафована по справі про прослуховування телефонних розмов.

Грецька телекомунікаційна компанія Vodafone Greece буде оштрафована по справі про прослуховування ліній стільникового зв'язку, які належали їй, повідомила у п'ятницю грецька Національна комісія з телекомунікацій і пошти (ЕЕТТ).

"На компанію Vodafone накладений штраф в 19,1 мільйона євро за порушення компанією телекомунікаційного законодавства, особливо спеціальної ліцензії на експлуатацію стільникових мереж другого покоління", - сказано в заяві комісії.

Vodafone
Серед абонентів Vodafone, що прослуховувалися, були найвищі посадові особи Греції
У діях компанії контрольний орган знайшов відразу декілька епізодів недотримання умов ліцензії.

Зокрема, йдеться про відповідальність компанії за порушення таємниці телефонних переговорів і за порушення прав споживачів.

Як встановило раніше слідство, понад сто телефонних номерів, які обслуговувалися компанією Vodafone Greece, прослуховувалися з літа 2004 року по березень 2005 року.

Серед потерпілих абонентів - прем'єр-міністр країни Костас Караманліс, ключові міністри його кабінету, ряд журналістів, бізнесменів та лівих активістів.

У грудні минулого року Vodafone Greece була оштрафована грецькою Незалежною служба по захисту персональної інформації і комунікацій на 76 мільйонів євро.

Грецьке відділення виробника телекомунікаційного устаткування Ericsson, яке поставляло технічні рішення для мережі Vodafone, було оштрафоване на 7 мільйонів євро.

Скандал з прослуховуванням телефонів політиків привів уряд до думки законодавчо заборонити будь-яке прослуховування телефонів у країні.

Відповідальність за незаконне перехоплення телефонних переговорів буде підвищена і у ряді випадків подібні діяння вважатимуться важким злочином - наприклад, якщо вони загрожують демократичному ладу, безпеці держави або державних установ.

Планується також ввести в дію національний план по охороні таємниці комунікацій і вжити заходи по технічному захисту телефонних переговорів громадян.

Єдині випадки, коли прослуховування телефонів буде офіційно дозволене поліції, торкатиметься справ про педофілію і дитячу порнографію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: