Скандал навколо виборів у Примор’ї, де єдиноросу "намалювали" перемогу, отримав неочікувану розв’язку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Представник путінської політичної сили неочікувано вирвався вперед, хоча все свідчило про перемогу його суперника із КПРФ.

Очільниця російського ЦВК Елла Памфілова пропонує визнати недійсними скандальні вибори у Примор'ї.

Про це повідомляє РБК.

Вона зазначила, що протягом обох турів кампанія минала загалом "прозоро і організовано" до певного моменту. "Як ви знаєте, за підсумками минулого другого туру станом на 10 ранку було введено 97,16% протоколів, різниця між кандидатами становила 7%. Ми поставили собі запитання, чому ці протоколи, що залишились, так довго не були введені?", - описала ситуацію очільниця ЦВК Памфілова.

"17 вересня служби МНС обмежили доступ до ТВК Радянського району Владивостока під приводом робіт. Комісія довгий час була без охорони, без контролю. Найважливіші документи були без контролю", - додала вона.

Окрім цього, як з’ясував російський ЦВК під час компанії скарги надходили щодо обох кандидатів. "Тож це не гра в одні ворота", - вважає Памфілова.

Реакція на можливість визнання виборів недійсними виявилась неочікуваною. Так, переможений кандидат від КПРФ Іщенко виступив проти визнання виборів недійсними і назвав це "абсурдом". Разом з тим він заявив, що все одно буде брати участь у нових виборах, якщо "партія довірить". Проте, як передає ТАСС, переможець виборів єдинорос Тарасенко заявив, що не буде брати участь у нових виборах у Примор'ї, але підтримує їх проведення.

Нагадаємо, 16 вересня в російському Примор'ї відбувся другий тур губернаторських виборів. Після того, як було оброблено 95% протоколів з виборчих дільниць, стало зрозуміло, що гонку виграє кандидат від КПРФ Андрій Іщенко - він набирав 51,6%. Водночас його суперник від провладної партії "Єдина Росія",  т.в.о. губернатора Андрій Тарасенко - 45,8%.

Однак після оприлюднення цих даних розрив став раптово скорочуватися. Російські ЗМІ помітили, що після оброблення 97,87% протоколів онлайн-табло у ЦВК не оновлювалося близько години. За цей час кількість голосів за Іщенка скоротилася на 5, а за Тарасенка - збільшилася на 13,5 тисячі. Представник путінської політичної сили неочікувано вирвався вперед, а коли було оброблено 99,1%, його рейтинг став недосяжним. У кінцевому результаті він набрав 49,55%, тоді як Іщенко – 48,06%.

Такі результати породили масові звинувачення у фальсифікаціях виборів з боку КПРФ, які вимагають переглянути результати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції