Скандал у Франції: електрика запідозрили у крадіжці невідомих картин Пікассо

Французький пенсіонер стверджує, що Пікассо подарував йому 270 своїх картин, коли він працював у митця в будинку.

Понад 270 невідомих досі картини Пабло Пікассо зберігалися в приватній колекції простого електрика. Чоловіка підозрюють у крадіжці.

Серед творів - малюнки, гуаші, акварелі, картини, написані маслом, замальовки. Датовані вони 1900-1932 роками, коли художник був бідним, практично невідомим початківцем. Загальна кількість їх сягає 271 картини, а вартість – 60 мільйонів євро.

Найцінніше у знахідці – 9 колажів у стилі кубізму, лише вони коштують десь 40 мільйонів. Серед нововиявлених творів є й досі невідомі портрети Ольги, першої дружини художника, росіянки за походженням.

Невідомі картини приніс їхній власник 9 вересня групі знавців творчості Пікассо, яку очолює Клод Пікассо, син художника і адміністратор його спадку.

Літній чоловік прийшов прямісінько в бюро фундації в Парижі з валізою в руках, назвав себе колишнім електриком і сказав, що картини йому подарував сам Пікассо.

71-річний П'єр ле Геннек, нині пенсіонер, стверджує також, що працював у будинку великого майстра на Лазурному узбережжі в останні роки життя Пікассо. У паризьких фахівців він хотів лише підтвердити справжність творів.

Фахівці були спантеличені появою такої кількості таких різнопланових картин. Вони переконані, що простим імітуванням неможливо досягти такого рівня майстерності в різних стилях живопису.

Крім того, багато листків пронумеровані, і ці номери ніхто не міг знати крім самого художника. Тобто твори, очевидно, є справжніми, стверджують експерти.

Шестеро нащадків Пікассо не вірять електрику-колекціонеру. Вони стверджують, що художник не мав звички просто роздаровувати свої твори. Пікассо зберігав майже все, навіть найперші свої малюнки, до кінця життя.

Спадкоємці Пікассо звернулися за розслідуванням усіх обставин справи до правоохоронних органів.

Нині колекція перебуває під охороною держави, а колишній власник – під наглядом поліції. Він стверджує, що не вчиняв ніякого злочину.

У свою чергу експерти дивуються, яким чином шедеври пролежали в повній невідомості майже 40 років.

Читайте також:

Найбільша і унікальна виставка творів Пікассо в Парижі (відео)

Картину Пікассо продано за рекордну суму (відео)

З паризького музею викрали Пікассо, Матісса і Модільяні на півмільярда євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: