Скандал у Латвії: в готелях прослуховують іноземних президентів та прем'єрів

Латвійський депутат заявив, що в готелях прослуховують іноземних президентів і прем'єрів.

Депутат парламенту Латвії, колишній міністрзв'язку Айнарс Шлесерс заявив напередодні в інтерв'ю передачі телеканалу LNT "900 секунд", що в латвійських готелях прослуховуються розмови іноземних посадових осіб. За його словами, одним з таких готелів є Ridzene, що входить в мережу Radisson.

Протягом останніх років "прослушка" регулярно здійснювалася в 501-му номері президентського класу і в декількох інших номерах класу люкс, в яких часто розміщуються іноземні делегації, президенти і прем'єри зарубіжних держав, а також у кількох конференц-залах готелю, включаючи зал Arkadijs, сказав Шлесерс з посиланням на наявну в його розпорядженні інформацію.

За даними Шлесерса, прослуховування протягом багатьох років ведуть співробітники Бюро з запобігання та боротьби з корупцією, а також місцевої держбезпеки, яка тут називається так - Бюро захисту Сатверсме (Конституції).

За його словами, відомості про незаконні дії спецслужб він отримав від їхнього ж співробітника, природно, анонімно. При цьому зауважив: є співробітники держбезпеки, готові дати інформацію, але вони потребують захисту і політичних гарантії. За словами Шлесерса, відомості, які записували спецслужби, можуть спровокувати величезний скандал, за яким підуть відставки великих політиків, а на Латвію можуть чинити тиск ззовні. Такий ось своєрідний поки не розтиражований латвійський WikiLeaks, відзначає "Вільна преса".

Крім того, Шлесерс зустрівся з президентом Латвії Валдісом Затлерсом, який після зустрічі розпорядився звернутися до генерального прокурора Еріку Калнмейерсу і доручив тому взяти справу під особистий контроль.

Затлерс відмовився до висновків генпрокуратури коментувати заяву Шлесерса, але зазначив, що депутат не представив йому ніяких конкретних доказів, заявивши, що факти нададуть генпрокуратурі співробітники готелю.

"Перш за все потрібні якісь докази, факти, після перевірки яких можна зробити якісь висновки, і це - пряма робота Генпрокуратури", - сказав Затлерс.

Разом з тим, зазначив президент, Шлесерс зробив серйозну заяву, що вимагає швидкої відповіді, тому він попросив перевірити його швидко і професійно, щоб не було й тіні підозр.

ЗМІ відзначають, що "прослушки" в Латвії - ніяка не новина - останнім часом там часто виникають скандали, пов'язані з цим на різних рівнях і в них виявляються замішані служби безпеки.

Читайте також:

СБУ прослуховує всі розмови по мобільних

В Україні прослуховують "всі і всіх"

Берлусконі відмовився від мобілки через страх прослуховування

Гордон Браун звернувся до поліції з підозрою на журналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: