Скандал у МЗС Франції: міністра звинувачують в роботі на африканські країни

Бернар Кушнер звинуватили в отримуванні гонорарів за консультації африканських лідерів під час роботи в міністерстві.


Голова МЗС Франції Бернар Кушнер опинився в центрі гучного скандалу через книгу, яка вийшла в Парижі. Автор книги "Мир, згідно К." звинуватив дипломата в отримуванні гонорарів за консультування африканських лідерів вже після приходу в МЗС.

Бернар Кушнір є популярним у Франції політиком, рейтинг якого становить 71%. Він назвав звинувачення "безпідставними", а саму книгу - "гротескною і хворою атакою". Соратники міністра визнали публікацію помстою соціалістів, ряди яких Бернар Кушнер покинув в 2007 році заради посади. Автор книги журналіст і письменник П’єр Пеан відомий у Франції скандальними розслідуваннями, з-під пера якого вийшло близько 20 книг, присвячених корупції у вищих ешелонах влади і сумнівним операціям Франції з її колишніми колоніями в Африці.

Як відомо, ще в 1971 році Кушнер став одним із засновників неурядової гуманітарної організації "Лікарі без кордонів". Як фахівець з гуманітарних проблем він навіть очолював міністерство охорони здоров'я в уряді Франсуа Міттерана. Автор книги назвав численні факти "приватної діяльності" міністра як дорогого консультанта влади різних країн. Наприклад, з 2002 по 2007 рік Кушнер, вже міністр охорони здоров'я, заробляв гроші через компанії "Імеда" і "Африка Спес", консультуючи проекти створення систем страхової медицини Габона і Конго. За ці роки дві консалтингові фірми, які належать друзям Бернара Кушнера, отримали 4,7 млн. євро. Проте, як припускає автор, гонорари "французькому докторові" продовжили поступати і після травня 2007 року, коли Кушнер очолив французьке МЗС. За даними ЗМІ, останній рахунок за послуги на більш ніж 800 тисяч євро габонський президент Омар Бонго погасив в березні 2008 року.

Багато претензій Пеана до Кушнера не тільки не підкріплюються доказами, але і мають відтінок особистої антипатії. Так, журналіст дорікає героєві своєї книги в "англосакському космополітизмі", одночасно натякаючи на єврейське коріння Кушнера (в ультраправих кругах словом "космополіт" називають євреїв), так і на проамериканську політику міністра. Журналіст вважає, що Кушнер, який очолював в 1999-2001 роках місію ООН в Косові, завжди займав сторону албанців, яких підтримують США, і пригадує йому підтримку війни в Іраку в 2003 році всупереч офіційній лінії Парижа.

Кушнер вже звинуватив Пеана в "нудотному наклепі", антисемітизмі і "тенденційній вигадці", тоді як адвокат голови французького МЗС приступив до вивчення можливості подати проти журналіста судовий позов за наклеп. Проте ходять чутки, що Пеан міг отримати "компромат" на Кушнера прямо в Єлісейському палаці.

Читайте також:

США критикує Францію за ХАМАС

Франція: Ізраїль готує війну проти Ірану

Ніколя Московський

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: