Скандал у НАТО: опубліковано фото солдатів США, які позують на тлі вбитих афганців

Журнал Der Spiegel опублікував фотографії американських солдатів, які позують на тлі трупів афганців.

Командування НАТО в Афганістані готується до хвилі громадського обурення після того, як журнал Der Spiegel опублікував фотографії американських солдатів, які позують на тлі трупів афганців.

Високопоставлені чиновники НАТО в Кабулі порівняли ці фотографії зі зловживаннями у в'язниці Абу-Грейб в Іраку, які спричинили за собою хвилю антиамериканських протестів по всьому світу.

Повідомляється, шо розслідування Spiegel виявило більше 4 тисяч фотографій та відео зі зловживаннями солдатів коаліції в Афганістані щодо місцевого населення. При цьому німецьке видання опублікувало тільки три фотографії, при цьому заявляючи про готовність пред'явити суду всі зібрані матеріали.

В даний час п'ятьом солдатам американської армії пред'явлені звинувачення у вбивстві. Самі вони не визнають своєї провини і заявляють про те, що захищалися від нападів талібів.

Все це відбувається на тлі ускладнень відносин західних держав з владою Афганістану. У середині березня президент Афганістану Хамід Карзай закликав НАТО припинити військові операції і покинути країну.

"Ми вдячні Заходу за все, що вони зробили для нас. Ми не скаржилися, коли ми гинули від рук терористів, але якщо ми можемо поскаржитися нашим союзникам. Як довго триватимуть похорони у всіх кінцях Афганістану? Якщо іноземці бачать в нас своїх друзів, вони не повинні вбивати друзів", - заявив Карзай.

Напередодні цієї заяви американські військові в ході спецоперації в Афганістані помилково вбили двоюрідного брата Хаміда Карзая - Ахмада Валі Карзая.

Читайте також:

Ізраїльтянка виклала в Інтернеті "армійський альбом" зі зв'язаними палестинцями

У рекламі "солдат майбутнього" розстрілюють російських військових

Оприлюднені нові знімки зі знущаннями ізраїльських солдатів над палестинцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: