Скандал у Німеччині: депутат-праворадикал виявився власником бізнесу в Білорусі

Скандал у Німеччині: депутат-праворадикал виявився власником бізнесу в Білорусі

В Німеччині можуть покарати депутата за неправдиві відомості в декларації

За недостовірну інформацію в декларації депутатові загрожує штраф у понад 40 тисяч євро.

Депутатові від ультраправої політичної партії "Альтернатива для Німеччини" (АдГ) загрожує великий штраф за приховування інформації про бізнес, що належить йому в Білорусі.

Про це пише BILD.

"Депутат земельного парламенту Саксонії від АдГ Йорг Дорнау від 2020 року зареєстрований як власник сільськогосподарського бізнесу в Білорусі. Його підприємство можна знайти в Єдиному державному реєстрі Білорусі під назвою ТОВ "Цибулька Бел"", – йдеться у матеріалі.

Компанія, що належить Дорнау, обробляє кілька сотень гектарів білоруських сільськогосподарських угідь, які розташовані неподалік литовського та польського кордону. "Цибулька Бел" займається вирощуванням овочів, баштанних культур і коренеплодів.

Саме собою ведення бізнесу депутатами не заборонено німецькими законами, проте Дорнау приховав цю інформацію та не вказав білоруський бізнес у декларації про власність і доходи.

Подібна інформація про депутатів у Німеччині є публічною, і на сайті земельного парламенту зазначено, що Дорнау належить лише один бізнес у його рідному місті Борн.

"Дорнау не повідомляв парламенту жодної інформації про будь-яку підприємницьку діяльність у Білорусі. Після появи інформації в ЗМІ голова земельного парламенту попросив пана Дорнау прокоментувати ситуацію", – заявила представниця парламенту Іво Клатте.

Також повідомляється, що якщо інформація про незадекларований бізнес депутата підтвердиться, Дорнау доведеться сплатити штраф у розмірі понад 40 тисяч євро.

Сам депутат-праворадикал наразі ніяк не прокоментував ситуацію.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Наступна публікація