Скандал у США: Пентагон обманом купував у Росії паливо для війни в Афганістані

Конгрес США піддав різкій критиці Пентагон за допущену недбалість, в результаті якої для заправки американських літаків, які беруть участь у війні в Афганістані, використовувалося російське авіаційне паливо.

У США розгорається скандал, пов'язаний з поставками авіапального на американську авіабазу "Манас" в Киргизії.

Конгрес США піддав різкій критиці Пентагон за допущену недбалість, в результаті якої для заправки американських літаків, які беруть участь у війні в Афганістані, використовувалося російське авіаційне паливо.

Приводом для скандалу стала доповідь підкомітету з національної безпеки і закордонних справ, яка була опублікована у вівторок, 21 грудня.

За даними конгресменів, підрядники Пентагону купували паливо у підрозділі "Газпрому" і представляли російській владі фальшиві експортні документи, в яких говорилося, що паливо буде використовуватися тільки для цивільної авіації.

Насправді воно постачалося на базу (Центр транзитних перевезень) "Манас" в Киргизії і використовувалося для заправки американських літаків, які беруть участь у війні в Афганістані. Постачанням займалися Red Star і Mina Corporation, дві афільовані компанії, зареєстровані в Гібралтарі, якими керували колишні американські військові.

Передбачається, що фальсифікація знадобилася для того, щоб обійти російські експортні обмеження на постачання авіаційного палива іноземним арміям. Однак "представники Киргизії охарактеризували це як спробу уникнути підвищених експортних мит".

Чарльз Сквайес, що займає керівну посаду в обох згаданих компаніях-підрядниках, заявив, що "російська влада була в курсі ситуації з документами, але не реагувала, оскільки "Газпром" отримував прибуток з продажів".

"Я солдат холодної війни. Я пишаюся цим, ми перемогли росіян, і ми робили це протягом чотирьох або п'яти років", - заявив Сквайес.

Тим часом киргизький бізнесмен Еркін Бекболотов, який також має відношення до Mina і Red Star, заявив, що і російський, і киргизький, і американський уряди були інформовані про обман.

В свою чергу, експерти вважають, що у цього скандалу будуть політичні наслідки. "Проблема з постачанням існує. Факти будуть вивчені, висновки зроблені", - підтвердив російський дипломат. На раді Росія-НАТО буде поставлено питання про "транспарентноічть співпраці щодо Афганістану", - заявило джерело в дипломатичних колах.

Вашингтон добивається наразі від Москви відновлення постачань більш дешевого російського пального для "Манаса", які вона перервала 1 квітня після того, як розкрилася справжня природа одержувача.

Зазначимо, база "Манас", що функціонує з кінця 2001 року, розташовується на території Бішкекського міжнародного аеропорту. Дислоковані на ній 1,2 тисячі американських солдатів. Вона є найважливішим перевалочним пунктом США, що використовується для проведення операції в Афганістані. Згідно з даними Міністерства оборони США, щомісяця через "Манас" в Афганістан і назад слідують 15 тисяч військовослужбовців сил коаліції і 500 тонн вантажів.

Читайте також:

WikiLeaks: Ізраїль тісно співпрацював с палестинським рухом ФАТХ

У США заарештовано протестувальників проти війни в Афганістані та на захист WikiLeaks

WikiLeaks: Таджикистан хотів мати військову базу США на своїй території

Польща закликала США не допустити захоплення Росією територій України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: